• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

„Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokiniai Lietuvos kredito unijų renginyje „Neslėpk žinių, ateik į protų mūšį!“

Per keturi šimtai moksleivių iš skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių susikovė protų mūšyje „Neslėpk žinių, ateik į protų mūšį!“. Mokyklos direktoriaus V. Vaitkaus ir pavaduotojos ugdymui J. Dapšienės iniciatyva buvo sudaryta mokinių komanda (T. Martinkus,10a; T. Lukošius, 10a; V. Šniauka, 10a; S. Vainutytė, 10a; I. Raibužytė, 10a; A. Banys, 9a; G. Grachauskas, 9a), kuri ir atstovavo mūsų mokyklą protų mūšyje. Pirmasis žaidimo etapas vyko kovo 12 d. Kaune, Vilniuje, Panevėžyje, Telšiuose ir Tauragėje. Edukacinį renginių ciklą Vaikų finansinio švietimo savaitei inicijavo Lietuvos centrinė kredito unija drauge su 13 kredito unijų ir Roberto Petrausko komanda.

„Mokinių gausus dalyvavimas ir susidomėjimas šuo moksleivių protų mūšiu liudija, kad neformalus finansinis švietimas yra be galo svarbus. Tikimės, edukacinis projektas bus ne tik puiki priemonė vaikams mokytis, bet ir gerai praleisti laiką kartu“, – teigė LCKU komunikacijos specialistė Simona Juočepytė.

Penkiuose miestuose užsiregistravo 55 moksleivių komandos. Renginyje žiniomis rungėsi 9-10 klasių moksleiviai.

Kiekviename mieste renginį sudarė penki teminiai turai po 10 klausimų – susiję su istorija, geografija, ekonomika, finansiniu raštingumu bei įvairenybėmis. Komandą lydintys asmuo žaidime nedalyvavo. Žaidimo vedėjas visus klausimus skaitė garsiai. Po kiekvieno klausimo komanda turėjo per nurodytą laiką sugalvoti, pasitarti ir nusprendusi užrašyti tiksliausią atsakymą ant tam skirto lapo. Turo pabaigoje renginio vedėjas suskaičiavo komandų balus. Pastarieji buvo skelbiami ekrane.

Pirmojo etapo nugalėtoja tapo komanda, po penkių turų surinkusi didžiausią balų skaičių.  Šio etapo laimėtojai keliavo į finalą Kaune, kur 2015 m. kovo 14 d. 12 val. susikovė 14 geriausių moksleivių komandų. Geriausias žinias pademonstravę dalyviai laimėjo smagius pramoginius prizus.

Komandą lydėjusi ekonomikos mokytoja D. Krauzienė

 

Lankytojų skaitiklis