• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

„Čia kožnas žodis širdį parodys…“ (Antanas Baranauskas)

Sausio 12-16 dienos mūsų mokykloje buvo skirtos tradicinei lietuvių kalbos savaitei. Šiais metais ji suorganizuota norint paminėti poeto Antano Baranausko 180 - ąsias gimimo metines. Kiekvieną dieną vyko įvairūs renginiai, sulaukę nemažo mokyklos bendruomenės dėmesio.  

Pirmadienį visi 5-10 klasių mokiniai ir drąsiausi mokytojai dalyvavo raštingiausio mokinio ir mokytojo konkurse. Mokiniai rašė diktantą apie būsimojo poeto vaikystę, o mokytojai savo raštingumą demonstravo atlikdami rašybos ir skyrybos užduotis, kurios buvo paruoštos pagal A. Baranausko „Dienoraštį“.

Antradienį ir mokiniai, ir mokytojai labai stengėsi rašydami dailyraščiu tekstus apie A. Baranausko mokymąsi įvairiose ugdymo įstaigose, poemą „Anykščių šilelis“ ir jo susitikimą su K. Praniauskaite Telšiuose. Dailiojo rašto konkurso tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, išrinkti gražiausiai ir taisyklingiausiai rašančius mokinius bei mokytojus.

Trečiadienį meninio skaitymo konkurse, vykusiame mokyklos bibliotekoje, dalyvavo nemažas būrys meninio žodžio mylėtojų. Įdomu buvo klausyti nuotaikingų prozos kūrinių ištraukų, pasakų, eilėraščių. Tai buvo tikra gimtojo žodžio šventė, kurioje, anot A. Baranausko, „kožnas žodis širdį“ parodė. Vertinimo komisija, kuriai vadovavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Dapšienė, išrinko geriausius skaitovus. Tai penktokai A. Gedvilaitė ir N. Gustys bei aštuntokė D. Raudytė. Juos konkursui ruošė mokytojos A. Petkuvienė ir D. Eirošienė. Šie mokiniai sausio 22 dieną dalyvaus zoniniame meninio skaitymo konkurse, kuris vyks „Džiugo“ gimnazijoje.

Ketvirtadienį mokiniai improvizuotai skaitė pasirinktas A. Baranausko poemos „Anykščių šilelis” ištraukas, jas analizavo, ieškojo meninių priemonių bei diskutavo apie šiuolaikinio žmogaus požiūrį į mišką.

Penktadienį per pertraukas mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti į skaityklą, kur įvyko lietuvių kalbos savaitės baigiamosios apdovanojimų šventės. Mokyklos direktorius V. Vaitkus įteikė padėkos raštus konkursų nugalėtojams – 41 mokiniui ir 7 mokytojams, kurie parašė taisyklingiausią diktantą ir gražiausią dailyraštį.

Nemažai įdomių faktų apie vieną žymiausių lietuvių poetų romantikų A. Baranauską buvo galima sužinoti mokyklos bibliotekoje ir skaitykloje paruoštose parodėlėse.

Prasminga, kad ši savaitė buvo kupina šilumos, atradimų džiaugsmo, spindinčių akių ir nuoširdžių šypsenų. Renginių organizatoriai tikisi, kad kitais metais norinčių dalyvauti bus dar daugiau.

Lietuvių kalbos mokytojų metodinės grupės pirmininkė Jūratė Šliažienė

 

Lankytojų skaitiklis