• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Tarptautinio projekto „Bandyk. žaisk. pasilik“ pristatymas

Š. m. gruodžio 10 d. mūsų mokykloje Lietuvos regbio federacija kartu su Telšių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuru organizavo tarptautinio projekto „Bandyk. Žaisk. Pasilik“ pristatymą, į kurį buvo kviečiami visi Telšių rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų, bendrojo lavinimo mokyklų atstovai, norintys įsitraukti į šį projektą.

Pagrindinis projekto tikslas – sporto pagalba skatinti vaikų darželių auklėtinių ir bendrojo lavinimo mokyklų pradinių klasių mokinių sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą. Į pristatymą susirinko 19 atstovų iš 15 ugdymo įstaigų (L/d „Saulutė“, l/ d„Nykštukas“, l/d „Eglutė“, l/d „Mastis“, l/d „Berželis“, Varnių l/d „Raudonkepuraitė“, „Kranto“ pagrindinės mokyklos, „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos, Nevarėnų pagrindinės mokyklos, „Germanto“ pagrindinės mokyklos, Luokės gimnazijos, Viešvėnų pagrindinės mokyklos, „Ateities“ pagrindinės mokyklos, „Saulėtekio“ pradinės mokyklos, Upynos pagrindinės mokyklos). Projekto koordinatorius, tarptautinės regbio federacijos regbio plėtros vadovas Lietuvoje S. Kukulskis dalyvius supažindino su projekto tikslais, naujos sporto šakos TAG (supaprastinta regbio sporto šakos atmaina, pritaikyta 6-10 m. vaikams) taisyklėmis, ugdymo įstaigų įsipareigojimais. Po teorinės dalies pristatymo, vyko praktiniai mokymai, kaip turi būti vykdomos treniruotės, vyko tvarkaraščių derinimas. Mūsų mokykloje šiame projekte dalyvaus pradinių klasių mokytoja E. Kavaliauskienė, kuri vaikus mokys TAG sporto šakos pradmenų.

TAG – supaprastinta regbio sporto šakos atmaina, pritaikyta 6-10 m. vaikams. Šis žaidimas žaidžiamas be fizinio kontakto su varžovais, lengvai perprantamas. Tinka ir berniukams, ir mergaitėms. Šis projektas Telšių rajono ugdymo įstaigose bus pradėtas vykdyti 2015 m. Projekte dalyvaujantiems vaikų darželiams ir mokykloms bus paskirti Lietuvos regbio klubų profesionalūs treneriai, kurie padės vykdyti mokymus, komplektuoti komandas bei organizuoti varžybas. Dalyviai bus nemokamai aprūpinami žaidimo apranga, kamuoliais ir kitu žaidimui reikalingu inventoriumi.

VSPS A. Fabijonavičiūtė

 

Lankytojų skaitiklis