• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Kalėdų belaukiant

Kasmet Adventas malonės lietumi suvilgo mūsų kasdienybės sukietintas sielas. Kviečia nusipurtyti nerimą, baimę ir pasijusti mažais, Dievo mylimais ir Jo saugomais vaikais. Mokyklos bendruomenei pajusti šv. Kalėdų džiaugsmą padėjo prasmingai paminėtas Adventas. Visą gruodžio mėnesį vyko įvairūs adventiniai renginiai, kuriuos koordinavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė.

Advento pirmą sekmadienį mokytojai dalyvavo šv. Mišiose Pakutuvėnuose. Taip pat Advento pradžia buvo paminėta ir mokyklos fojė, kur menų ir kūno kultūros metodinė grupė suorganizavo teatralizuotą pasirodymą. Kiekvieną savaitę mokytojų kambaryje Jėzaus gimimo laukimas buvo įprasminamas uždegant Advento vainike Pranašų, Betliejaus, Piemenėlių, Angelų žvakes. Mokiniai, vadovaujami technologijų mokytojos Jadvygos Martinkienės, pynė adventinius vainikus ir paruošė adventinių vainikų parodą mokyklos bibliotekoje, o lietuvių kalbos metodinė grupė paruošė 5-10 klasių mokinių kūrybinių darbų parodą skaitykloje. Taip pat mokiniai, vadovaujami tikybos mokytojos Jadvygos Dapšienės, gimusiam kūdikėliui Jėzui rašė laiškus, kurių paroda parengta mokyklos fojė. Visos klasės dalyvavo kabinetų puošimo konkurse „Ledinės gėlės“ ir buvo apdovanotos mokyklos direktoriaus padėkos raštais, o nugalėtojo vardą pelniusios 1b, 3b, 4b, 7a, 7b, 8c klasės ir saldžiomis dovanėlėmis. Gražią kalėdinių sausainių kepimo ir jų pardavimo tėveliams bei mokytojams akciją vykdė mokinių taryba. Visą mėnesį veikė kalėdinis paštas, gražiais sveikinimais ir linkėjimais mokyklos bendruomenė džiugino vieni kitus. „Pradinukų alėjoje“ pasakas sekė direktorius Vytautas Vaitkus ir Mokyklos tarybos narys Darius Martinkus. Aktyviausius mokyklos mokinius nudžiugino Kalėdų senelio dovana į Vilnių. Artėjančių švenčių proga mokyklos jaunieji žurnalistai išleido kalėdinį laikraščio „Labas“ numerį.

Taip pat mokykla dalyvavo tradicinėje miesto mokyklų eglučių puošimo šventėje „Šv. Kalėdos kartu“ bei rajono kalėdinių puokščių konkurse, kuriame pelnytos dvi prizinės vietos. Paskutinę advento savaitę adventinę programą padovanojome Naujamiesčio mokyklos bendruomenei. O gruodžio 19 dieną aktų salėje vyko mūsų mokyklos tradicinis adventinis rytmetys. Įsikūnijimo slėpinį buvo siekiama atskleisti per Švento Rašto skaitinius, kuriuos skaitė mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus, kunigas Domas Gatautas, tėveliai, mokiniai. Kalėdinės giesmės, giedamos ne tik mokinių, bet ir tėvelių, mokytojų, suvirpino ne vieną širdį. Nuoširdžiais sveikinimais ir linkėjimais dalijosi svečiai: Telšių rajono meras Vytautas Kleiva, Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Gusarovas, Tarybos narė Laima Jurytė-Zakarauskienė, Švietimo skyriaus vyr. specialistė Irena Daubarienė.

„Bendraminčių“ informacija

 

 

Lankytojų skaitiklis