• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Profesinis veiklinimas

Mokinių profesinis veiklinimas suprantamas kaip aktyvi pažintinė veikla. Profesinis veiklinimas apima šias formas:

a) mokinių pažintinius vizitus į įmones/įstaigas/organizacijas (5-10 klasių mokiniams);
b) patyriminius profesinio veiklinimo vizitus – mokinių asistavimą/stažuotę/profesinės veiklos užduočių atlikimą (ne ilgiau kaip vienos dienos, 10 klasių mokiniams);
c) intensyvų profesinį veiklinimą (praktikos, kitos – dviejų dienų ir ilgesnės – mokinio profesinės veiklos, 10 klasių mokiniams).

Gruodžio 12 dieną mūsų mokyklos 7a klasės mokiniai, lydimi klasės auklėtojos Astos Daukantienės ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Vilmos Savickienės, aplankė Šiaulių universitetą.

Informacinių leidinių skaityklos vyr. bibliotekininkė Vilija Montvilienė vedė ekskursiją tema „Mano profesija – bibliotekininkas“. Specialistė supažindino su bibliotekininko, komunikacijos ir informacijos specialisto profesija, neturinčia kompetencijų ribų ir leidžiančia suderinti du labai svarbius, iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus dalykus – tradicijas ir modernumą. Ji parodė daug tradicinių informacijos šaltinių: seniausias bibliotekoje saugomas knygas, retus knygų rinkinius, daugiau kaip 100 metų senumo žurnalus, žymių žmonių rankraščius, papasakojo, kaip kuriamos bibliotekos informacinės sistemos, skaitmeninami rankraščiai. Moteris vedžiojo po knygų saugyklas, skaityklas, specializuotus skyrius.

9a ir 10a klasių mokiniai dalyvavo patyriminiame veiklinime kėdžių ir stalų iš natūralaus medžio masyvo gamybos ir eksporto įmonėje UAB „VENTA LT“. Mokiniai stebėjo kėdžių gamybą iš ąžuolo, buko, uosio, riešutmedžio, beržo medienos, atitinkančios FSC standartus. Mediena pjaustoma į ruošinius, išrūšiuojama, reguliariai tikrinama, prižiūrint medienos drėgmę bei kokybę. Atliekamos įvairios technologinės operacijos: obliavimas, profilinis bei dygių frezavimas, gręžimas, lenkimas, klijavimas. Gamyboje naudojami aukšto dažnio presai, darbas atliekamas tik su aukštos kokybės įrankiais ir įrengimais. Ypatingai tiksliam ir kokybiškam detalių apdirbimui naudojami šablonai, konduktoriai. Gaminio tvirtumui užtikrinti naudojami aukštos kokybės sertifikuoti ir ekologiški klijai. Paruošiant gaminį apdailai atliekamas kruopštus detalių šlifavimas ir nuolatinis kokybės tikrinimas. Apdaila atliekama naudojant aliejų, laką, dažus, emalį.

Gamyboje naudojamos tik kokybės sertifikatus turinčios medžiagos ir žaliavos. Ugdoma kiekvieno darbuotojo atsakomybė už savo darbo ir produktų kokybę. Gaminiai vertinami atsižvelgiant į saugumo ir ilgaamžiškumo, patogumo reikalavimus.

Šis profesinio veiklinimo vizitas buvo apmokėtas projekto „Mukis“ lėšomis. Mokiniai džiaugėsi projekto kalėdine dovana , kuri skatins siekti gerų mokymosi rezultatų ir įgyti baldžiaus ir bibliotekininko specialybes.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma Savickienė
Karjeros koordinatorė Dalia Krauzienė

 

 

Lankytojų skaitiklis