• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

2015-2016 m. m. e Twining projektai

eTwinning medis

20 mokyklų iš įvairių Europos šalių pradėjome dirbti kartu nuo 2010-ųjų. Su šiais partneriais mūsų mokykla įvykdė 3 sėkmingus projektus. Projekto komandos sukūrė 3 e-knygas.

Šiais mokslo metais projekto partneriai kurs naują knygą, kurios visus puslapius rašys ir iliustruos mokiniai. Knygoje bus aprašomas ir iliustruotas vienas konkretus vietovės medis. Knyga bus pavadinta „eTwinning tree“. Ji keliaus iš mokyklos į mokyklą ir bus pildoma ranka. Jos kopija bus e-knyga. Mokiniai parašys trumpą istoriją apie tai, ką medis papasakotų, jei jis prakalbėtų. Partnerių mokyklos aplankys pasirinką medį, sukurs filmą ir paruošta medžiaga pasidalins su visais projekto partneriais.

Kiekvienos šalies mokiniai savo mokyklos kieme pasodins medį. Mūsų mokyklos eTwinning projekto nariai prie mokyklos jau pasodino ąžuoliuką, lankėsi Degaičių parke, aprašyti ir iliustruoti pasirinko gluosnį, augantį Masčio ežero pakrantėje. 3-4 klasių mokiniai piešė gluosnį, sukūrė pasakojimus apie jį. Atrinkti geriausi darbai: R. Mockutės iš 3c klasės piešinys ir M. Ananevo iš 4b klasės istorija.

Moksleiviai ir mokytojai bendraus Google Hangoutir Skype tinkluose. Internetu vyks dalykiniai mokomieji partnerių susitikimai. Mūsų mokyklos komanda vedė dalykinį užsiėmimą „Pasigamink kalėdinį žaislą“ projekto partneriams iš Austrijos, Rumunijos, Italijos. Mūsų mokiniai iš Maltos partnerių mokėsi pagaminti medį, simbolizuojantį keturis metų laikus.

Nuoroda į projektą: https://twinspace.etwinning.net/10472/home

Projekto koordinatorė mokykloje pradinių klasių anglų kalbos mokytoja metodinikė
Danutė Raudienė

Iš kur tu esi?

56 mokytojai partneriai iš Europos dalyvauja projekte „Iš kur tu esi?Kiekvienos šalies dalyviai nuotraukomis, filmukais, aprašymais apibūdins savo mokyklą, kaimynus, savo miestą ir šalį. Kiekvienas mokytojas turės prieigą prie visų projekto išteklių. Tai labai informatyvus projektas, suteikiantis žinių apie Europos mokyklas, „panardinantis“ mokinius į Europinių vertybių suvokimą.

Nuoroda į projektą: https://www.etwinning.net/en/pub/profile.cfm?f=2&l=en&n=116041

Projekto koordinatorė mokykloje pradinių klasių anglų kalbos mokytoja metodinikė
Danutė Raudienė

 

Trumpalaikis projektas, skirtas Žemės dienai

Šis projektas sukurtas Lietuvos mokykloms. Mintis kilo prieš Telšių rajono pradinių klasių mokytojų konferenciją, kurioje dalyviai buvo supažindinti su eTwinning veikla. Norintieji galėjo užsiregistruoti eTwinning erdvėje, pasimokė, kaip atlikti ir partneriams pateikti savo medžiagą. Mokėsi dirbti su Movie Maker programa.

Nuoroda į projektą: https://twinspace.etwinning.net/16966/home

Projekto koordinatorė mokykloje pradinių klasių anglų kalbos mokytoja metodinikė
Danutė Raudienė

Naujas eTwinning projektas „Travelling around Europe! A trip in my town”

2014 – 2015 m. m. pradėtas vykdyti naujas eTwinnig projektas „Kelionė apie Europą, po mano miestą“

Projekte dalyvauja 11 mokyklų iš Lenkijos, Kipro, Lietuvos (mūsų mokykla), Rumunijos, Kipro, Chorvatijos, Estijos. Veiklą pradėjome šiais mokslo metais. Šiame projekte partneriams prisistatyti mokiniai (projekto nariai), mokyklos, gyvenamosios vietos.

Šiais mokslo metais per projekto veiklas daug dėmesio bus skiriama Telšiams. Mūsų miestas bus plačiai pristatytas partneriams. Projekto veiklas, jo augimą galite stebėti čia:
http://twinspace.etwinning.net/266/home

„Europe so many faces“

2013 -2014 mokslo metais vykdytas projektas „Daugialypis Europos veidas“. Mokiniai pristatė mokyklą, penkias žymias vietas, piešė jas, penkis tradicinius valgius, gamino partnerių mokyklų valgius. Valgių gaminamas buvo filmuojami, pateikti partneriams. Per projektą buvo vykdomos ir kitos veiklos.

Žymios partnerių šalių vietos buvo sudėtos į elektroninę knygą.

Projektas apdovanotas Europos eTwinning kokybės ženkleliu. Jis įteiktas šiems mokiniams Butikis Egidijus, Butikis Edvinas, Terasaitė Andželika, Jonas Zaveckis, Pocius Karolis, Plioplys Evaldas, Riepšas Emilis, Mickus Karolis, Giraitė Veronika, Brasas Elvinas, Šiaulys Mantas Tai yra vienas iš geriausiai vykdytų projektų Lietuvoje. Aktyviausiai į veiklas įsijungę ir įdėję daug darbo penki mokiniai apdovanoti NA dovanomis: Mickus Karolis, Giraitė Veronika, Brasas Elvinas, Riepšas Emilis, Šiaulys Mantas.

Su projektu galite susipažinti:
http://new-twinspace.etwinning.net/web/p97073

eTwinning projektas „Rožė vėjyje“
2012-2013 mokslo metai

Paspaudę, žemiau esančią nuorodą, galite parsisiųsti projekto aprašymą:

eTwinning projektas „Rožė vėjyje“

Europos eTwinning projektų komisija įvertino geriausius projektus

Iš daugiau nei 120 pateiktų projektų atrinkome pačius vertingiausius, kurie pateko į finalinį vertinimo etapą. Sveikiname visus!

Per praėjusius mokslo metus mūsų mokykloje vykdytas eTwinning projektas pateko tarp geriausiųjų.

Sveikinu visus mokinius dalyvavusius šiame projekte ir atlikusius puikų darbą.

 

Tarpkultūrinis bendradarbiavimas per pasakas, meną, dailę

 

 Mónika Erdélyi, Gyulai Alapfokú Közoktatási Intézmény, Gyula, Hungary

 K.Belgin Saka Üstünel, YENİ TURAN İLKOKULU, ANKARA, Turkey

 Afra van der Vorm-Geerling, De Opslach, Franeker, Netherlands

 Marouska Azzopardi Duca, St. Clare College, San Gwann Primary B, San Gwann, Malta

 Hilde Øen, Råde Ungdomsskole, Råde, Norway

 Natasha Djurkova, SOU"Ekzarh AntimI", Kazanlak, Bulgaria

 Mara Hadjieva, SOU "Ekzarh Antim I", Kazanlak, Bulgaria

 Marlene Ruiter-Gangol, Volksschule Oberwart, Oberwart, Austria

 Soňa Benčová, Spojená škola Tilgnerova, Bratislava, Slovakia

 Kornélia Lohyňová, Spojená škola Tilgnerova, Bratislava, Slovakia

 Christiane Meisenburg, Siegerland-Grundschule, Berlin, Germany

 Bojana Filipova, SOU "EKZARH ANTIM I", Kazanlak, Bulgaria

 Aneta Nedkova, SOU "Ekzarh Antim I", Kazanlak, Bulgaria

 EVANTHIA ATHANASOPOULOU, Γυμνάσιο Τσίρειο - Gymnasium Tsireio, Lemesos, Cyprus

 Danute Raudiene, Telšių ,,Atžalyno'' pagrindinė mokykla, Telšiai, Lithuania

 Heikki Kontturi, Oulun normaalikoulun perusaste, Oulu, Finland

 Christelle LE GOFF, Collège Stendhal, NANTES, France

 Susana Silva, Agrupamento de Escolas de Penalva do Castelo, Penalva do Castelo, Portugal

 Ghionul Gogoasa-Gelal, Scoala cu cls. I-VIII nr.1 Poarta Alba, Poarta Alba, Romania

 Tiina Sarisalmi, Oriveden Keskuskoulu, Orivesi, Finland

 Līga Kraukle, Pērses pamatskola, Koknese, Latvia

 Katarzyna Zawiła-Dudzik, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Orła Białego, Czechowice-Dziedzice, Poland

 Dave Sherratt, Cannich Bridge Primary School, N.W. Scotland, United Kingdom

 Joserra Jimenez, Siete Campas-Zorrozgoiti, Bilbao, Spain

 Anna Magnea, Harðardóttir, Hofsstaðaskóli, Garðabær, Iceland

 Melahrini Papardeli, Δημοτικό Σχολείο Ζερβοχωρίων, Χαλκιδική, Greece

 TERJE MÄGI, Vastseliina Gümnaasium, Vastseliina, Estonia

 Kajsa Guntsch, Bergundaskolan F-6, Växjö, Sweden

 Marie Šturmová, Základní škola a mateřská škola Hranice, Šromotovo, příspěvková organizace, Hranice, Czech Republic

 

Projekto koordinatorė mokykloje Danutė Raudienė pradinių klasių anglų kalbos mokytoja metodininkė.

eTwinning veiklos trumpas pristatymas

Šiais mokslo metais buvo vykdomas eTwinning projektas „Tradiciniai papročiai, šokiai, dainos“. Projekte dalyvauja daugiau kaip 30 mokyklų iš įvairių Europos valstybių. Projekto tikslas supažindinti mokinius su tradicijomis, liaudies dainomis, šokiais. Mes pristatėme Kaziuko mugę mokykloje ir Lietuvoje, lietuvių liaudies dainą „Šaltyšius“ ir šokį „Šiaudų batai“ visiems projekto nariams per PowerPoint programą, filmuotą medžiagą.

Penktadienį per ilgąją pertrauką projekto veiklą trumpai pristatėme pradinių klasių mokiniams, jų mokytojoms, mokyklos vadovams.

Projekto nariai Ignas iš 3a klasės, Nerijus iš 2b klasės ir Elvinas iš 1c klasės pristatė Ispanų tradiciją „Trys Karaliai“. Ispanijos vaikai antrą Kalėdų dieną rašo laiškus trims Karaliams ir paprašo kokių norėtų dovanų. Jeigu vaikai būna geri savo dovanas randa balkone. Ten palieka saldainukų ir vandens trims Karaliams pasivaišinti.

4b klasės mokiniai (mokytoja Irma Klaišytė) padainavo l.l. dainą „Šaltyšius“. Visi mokiniai buvo pakviesti pašokti l.l. šokį „Šiaudų batai“.
Paruoštos knygos, kurias galite rasti čia:
http://en.calameo.com/read/000723709afcd2da099d9
http://new-twinspace.etwinning.net/c/portal/layout?p_l_id=4892684

Projekto vadovė Lietuvoje Danutė Raudienė pradinių klasių anglų kalbos mokytoja metodininkė

eTwinnig projektas „Tautiniai papročiai, dainos, šokiai“

2011 – 2012 mokslo metai

 

Šis projektas yra praėjusių metų eTwinning projekto tęsinys.

Projekto dalyviai: Austrija, Bulgarija - projekto koordinatorė, Portugalija, Švedija, Jungtinė Karalystė, Italija, Prancūzija, Airija, Vengrija, Islandija, Suomija, Slovėnia, Latvija, Vokietija, Ispanija, Norvegija ir kitų valstybių iš viso 32 mokyklos.

Projekto tikslai: mokytojai, o ypač mokiniai sužinos daugiau apie Europos šalių tradicijas, dainas, šokius, apie šalių kultūrą.

Mokysis gerbti kitų ir savo šalies gyvenimą.

Tobulins anglų kalbos ir IKT įgūdžius.

Veikla: pristatys savo mokyklą. Pasirinks vieną tradicinę lietuvių šventę, vers ją į anglų kalbą, iliustruos ir pristatys partneriams. Mokysis lietuvių liaudies dainą, šokį, jį įrašys į vaizdo juostą ir pristatys projekto nariams.

Iš tos medžiagos bus sukurta e-knyga, CD ir DVD.

Projekto dalyviai bendraus elektroniniais laiškais, skaipu.

Visa ši medžiaga bus publikuojama eTwinning projektų erdvėje.

Projekto vadovė: pradinių klasių anglų kalbos mokytoja metodininkė Danutė Raudienė

28 Europos mokyklos vykdė projektinę veiklą, pristatydamos savo šalies liaudies dainas, papročius ir tradicijas, bei mokydamiesi iš partnerių tradicijų.
eTwinning projekto „Tautiniai papročiai, dainos, šokiai“ augimą galite stebėti, atsidarę šias nuorodas:
http://new-twinspace.etwinning.net/web/p56942/welcome
t.y. e-knyga su papročiais, kurią iliustravo projekto dalyvių, mokyklų mokiniai ir visa projektinė veikla per šiuos mokslo metus.
Dėkoju 1-4 klasių mokiniams aktyviai, dalyvavusiems projekto veikloje.
Puikių jums atostogų...

Projekto vadovė Danutė Raudienė, pradinių klasių anglų kalbos mokytoja metodininkė

 

Lankytojų skaitiklis