• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Pasaulinės sveikinimosi dienos renginiai „Atžalyne“

Sveikinimosi diena buvo pradėta švęsti dar 1973 metais, kai didžiųjų pasaulio valstybių gyventojai dėl šaltojo karo aplinkybių buvo susipriešinę ir mažai bendravo. Tuomet du broliai iš JAV visam pasauliui išplatino žinią, skatinusią maloniai sveikintis, šypsotis ir bendrauti. Nuo tada visame pasaulyje sveikinimosi diena minima lapkričio 21 dieną.

Lapkričio 20-ą ir 21-ą dienomis mūsų mokykloje vyko įvairūs renginiai, skirti šiai dienai paminėti. Juos organizavo direktoriaus pavaduotojos ugdymui Vilma Savickienė ir Jadvyga Dapšienė, bibliotekos vedėja Aušra Vaičiulienė ir bibliotekininkė Dalia Krauzienė. Lapkričio 20-os ir 21-os rytais visus, įeinančius į mokyklą, pasitiko didžiulis užrašas „SVEIKINKIMĖS“ ir skambios dainos apie pasisveikinimą. Mokyklos kabinetų duris papuošė šypsenėlės bei pasisveikinimai įvairiomis pasaulio kalbomis. Mokyklos bendruomenė buvo kviečiama parašyti kuo daugiau sveikinimosi žodžių. Labai džiugu, kad nemažai jų užrašė ir mokinių tėveliai. Iš jų parašytų žodžių paruoštas stendas „Vieši sveikinimai“. Daug įvairių pasisveikinimo žodžių mokytojai rado mokytojų kambaryje. Mokyklos bibliotekoje buvo paruošta paroda apie sveikinimosi dieną ir jos papročius. 5-ų klasių mokiniai per etnokultūros ir etikos pamokas vykdė projektą, skirtą tolerantiškumui ir mandagumui ugdyti. Mokyklos skaitykloje buvo žiūrimos ir aptariamos pateiktys apie sveikinimosi ypatumus ir papročius.

Būtų šaunu, kad mūsų mokyklos bendruomenės nariai kiekvieną dieną pradėtų populiarios M. Mikutavičiaus dainos žodžiais: „Pasveikinkit vieni kitus, /Juk tai daryti šitaip lengva...“

Bibliotekos darbuotojos A. Vaičiulienė ir D. Krauzienė

 

Lankytojų skaitiklis