• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Pasaulinė muzikos diena

Spalio 1 d. švenčiama Pasaulinė muzikos diena. Bendraminčių būrelis šiai dienai paminėti apklausė muzikos mokytoją Gintarą Vaitkaitį apie šią dieną.

Ar jums muzikos diena yra tokia kaip ir visos dienos?
Diena, rodos, kaip ir visos,, kadangi pats esu muzikantas, tai pakili nuotaika tądien tikrai lydi.

Jeigu švenčiate muzikos dieną, tai kaip?
Šią dieną visada rengiami geriausių Lietuvos rimtosios muzikos atlikėjų ,,paradai“, t. y., koncertai, muzikų žygiai per Lietuvą. Todėl niekada nepraleidžiu progos aplankyti gerą koncertą ir pasiklausyti profesionalios muzikos, žinoma, jei pats tą dieną nekoncertuoju.

Kodėl, jūsų manymu, yra muzikos diena?
Na, matyt, todėl kad egzistuoja muzika. Pabandykite įsivaizduoti gyvenimą be jos ir greit rasite atsakymą į šį klausimą.

Ar Lietuvai muzikos diena yra svarbi?
Žinoma, svarbi kaip ir visoms kitoms šalims. Šios dienos tikslas UNESCO idėjos įgyvendinimas, dvasinių žmogaus vertybių puoselėjimas ir iškėlimas. Muzika yra viena iš vertybių, ji labai svarbi žmogaus gyvenime.

Ar seniai švenčiama muzikos diena?
Ši diena švenčiama nuo 1975 m., kai UNESCO paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine muzikos ir muzikų diena. Šventės iniciatorius buvo kompozitorius Dmitrijus Šostokovičius.

Ar kiekvienais metais mokykloje švenčiama muzikos diena?
Mokykloje šią dieną paminėsime antrą kartą, manau, kad ateityje tai taps gražia tradicija. Visus ryte pasitiks nuotaikingas maršas, kuris sukurs šveninę nuotaiką. Per pertraukas foje bus dainuojama karaoke, demonstruojamos ištraukos iš garsių visame pasaulyje miuziklų bei kompozitoriaus J. S. Bacho parafrazės šiuolaikiškai.

Dėkojame mokytojui Gintarui Vaitkaičiui.

„Bendraminčių“ informacija

 

Lankytojų skaitiklis