• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

„Ir nusinešė saulę miškai“
Poezijos ir muzikos valanda „Ir nusinešė saulę miškai“ paminėjome poeto Pauliaus Širvio 90-ąjį gimtadienį. Rugsėjo 6-ąją sukako 90 metų, kai Zarasų rajono Padustėlio kaime gimė ilgesio dainius, legendinis lyrikas P. Širvys. Emociškai įtaigias P.Širvio eiles mintinai mokėjo ir tebemoka daugelis viduriniosios kartos lietuvių. Paprastumu genialūs eilėraščiai tebeskamba /neretai pamirštant jų autorystę/ gražiausiomis tautos dainomis.O pats P.Širvys guodėsi: „Aš – toks vienas, velnioniškai vienas…Amžininkai talentingąjį poetą dažnai vadindavo Lietuvos Jeseninu.

P. Širvys neneigė šio sugretinimo, nes rusų lyrikas Sergejus Jeseninas buvo vienas mėgstamiausių jo poetų. Poeto P. Širvio biografija ir kūryba pristatoma skaidrėse mokyklos skaitykloje. Dėkojame informacinių technologijų mokytojui R. Vaitkevičiui už pagalbą, darant skaidres. 12a klasės mokiniams patiko netradicinė lietuvių kalbos pamoka, nes joje skambėjo ne tik P. Širvio emocingi eilėraščiai, bet ir lyrinės dainos.

Skaityklos darbuotojos

 

Lankytojų skaitiklis