• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Užgavėnės

Užgavėnės – žiemos pabaigos šventė. Tai didelė džiaugsmo, juoko, linksmumo, įvairiais papročiais, apeigomis, burtais apipinta diena. Tai savotiškas liaudies teatras, kuriame buvo išjuokiama daugelis gyvenamojo meto negerovių.

Nuo ankstyvo ryto mokyklos bendruomenę triukšmingai pasitiko „žydai“. Jie grojo mediniais šaukštais, tarškynėmis, sukeldami daug triukšmo. Visi mokyklos nariai buvo pakviesti į aktų salę, kur persirengėliai daug dūko, šoko, dainavo, krėtė pokštus. Prie jų prisijungė mokiniai bei mokytojai. Čigonė Čuramara (L. Petrulaitienė) priminė senovinius papročius, kad Lašininis Užgavėnių dieną valgo 12 kartų, kad būtų sotus, riebus ir sveikas per visus metus, o Kanapinis valgo 7 kartus, nes iki Velykų liko 7 savaitės. Jinai kvietė mokinius dalyvauti netradicinėje Lašininio ir Kanapinio dvikovoje. Vienoje salės pusėje rinkosi tie, kurie palaiko Lašininį, o kitoje – Kanapinį. Jie rungėsi, traukdami virvę. Pergalę šventė Kanapinio komanda. Šūkaudami, šėliodami, gindami žiemą iš kiemo, „žydukai“ sudegino žiemos simbolį – Morę. Tradiciniais Užgavėnių blynais buvo vaišinami mokytojai.

Šią gražią šventę mūsų mokyklos bendruomenei organizavo čigonė Čuramara, jos kapela „Traškis“ ir septintų klasių mokiniai – „žydai“ bei jų vadovai (L. Petrulaitienė, D. Galminienė, A. Nekrašius).
 
 

Lankytojų skaitiklis