• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas
Pasaulinė AIDS diena: protų mūšis „AIDS: geriau žinoti“

Kasmet gruodžio 1-ąją yra minima Pasaulinė AIDS diena. Šių metų AIDS dienos šūkis yra “0 naujų ŽIV užsikrėtimų“. ŽIV/AIDS Lietuvoje yra pakankamai aktuali visuomenės sveikatos problema, nes kasmet užregistruojama vis naujų užsikrėtimo žmogaus imunodeficito virusu atvejų. Pernai Lietuvoje užregistruoti 166 nauji ŽIV atvejai t.y. užsikrėtė 134 vyrai ir 32 moterys. 2010 m. – 153. Iš viso Lietuvoje jau yra nustatyta 1900 ŽIV infekuotų asmenų, iš kurių daugumą (1573) sudaro vyrai.

Šiemet Pasaulinei AIDS dienai paminėti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) Pasaulinės AIDS dienos išvakarėse t.y. lapkričio 30 d. organizavo masinę iniciatyvą „AIDS Protų mūšį”, prie kurios prisijungė ir savo solidarumą parodė net 351 mūsų šalies bendruomenė. Savo mokyklos solidarumą parodėme ir mes prisijungdami prie šios gražios iniciatyvos.

Mūsų mokykloje „AIDS Protų mūšyje“ tarpusavyje varžėsi 8 klasių komandos t.y. 8a klasės komanda pavadinimu „Raudoni kaspinai“ ir 8b klasės komanda pavadinimu „Ekstazė“. Po ilgai trukusios, įtemptos kovos 1 taško persvara laimėjo „Raudonųjų kaspinų“ komanda. Abi komandos buvo apdovanotos mokyklos direktoriaus V. Vaitkaus padėkos raštais ir paskatintos specialiu Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigtu prizu.

Šis renginys tapo puikia galimybe mokiniams parodyti ne tik savo erudiciją, išmonę, bet ir daugiau sužinoti apie ŽIV/ AIDS.

VSPS A. Fabijonavičiūtė

 

Lankytojų skaitiklis