• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Atšvaitų tikrinimo akcija „Saugus kelias į mokyklą ir namus“

Tamsėjantys rudens vakarai ir rytai vis labiau slepia pėsčiuosius sutemose, todėl vairuotojams darosi vis sunkiau juos pastebėti be atšvaitų. Siekiant, kad vaikai saugiai pasiektų mokyklą ir grįžtų į namus, spalio – lapkričio mėn. bus vykdoma akcija „Saugus kelias į mokyklą ir namus”, kurios tikslas – tikrinti atšvaitus ir tokiu būdu atkreipti mokinių ir mokytojų dėmesį į savisaugą kelyje tamsiu paros metu bei paskatinti įsigyti atšvaitus.

Mūsų Telšių „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje saugumo akcija buvo pradėta spalio 24 d. Jos metu soc. pedagogė V. Dacienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Fabijonavičiūtė nuo pat ankstyvo ryto plušėjo ant mokyklos laiptų tikrindamos, kaip mokiniai ir mokytojai saugiai keliauja į mokyklą. Deja, akcijos rezultatai nėra džiuginantys. Iš visų tą dieną tikrintų mokinių net 159 vaikai neturėjo atšvaitų. Vis dėlto pareigingiausi buvo 5a klasės mokiniai bei mūsų mažiausieji bendruomenės nariai, besimokantys pradinėse klasėse. Gaila, bet ir jie ne visi turėjo atšvaitėlį. Siekiant parodyti teigiamą pavyzdį, kad saugumas kelyje yra svarbiausias, kai kuriems mokiniams buvo padovanoti Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro nupirkti atšvaitai.

Saugumas kelyje tamsiu paros metu yra visuotinė problema, kurią turime spręsti mes patys. Tikimės, kad būsime sąmoningi ir tikrindami antrą kartą galėsime džiaugtis, kad mokame saugoti vieni kitus kelyje.

Primename mokyklos bendruomenei, kad kiekvienam pėsčiajam atšvaitas yra būtinas atributas, galintis išgelbėti gyvybę!

VSPS A. Fabijonavičiūtė

 

Lankytojų skaitiklis