• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

„Maironiui – 150“

Spalio 24 – 26 dienomis „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje vyko renginiai, skirti Maironio 150-osioms gimimo metinėms paminėti. 5-10 klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytojomis D. Eirošiene, J. Šliažiene ir A. Petkuviene klausėsi poeto eilėraščių, skaitomų aktoriaus S. Račkio, žiūrėjo dokumentinį filmą apie Maironio lietuvių literatūros muziejų, aptarė LTV laidą ,,Klausimėlis“, skirtą šiam poetui, paruošė stendą „Maironiui – 150“.

Mokiniai išsamiau susipažino su tarpukario Kaunu, buvusiais Maironio namais, jų kambariais, stebinančiais savita architektūra ir įdomiu interjeru. Virtualios kelionės metu jie galėjo pasivaikščioti po autentiškus poeto kambarius, grožėtis sodu, sustoti prie P. Aleksandravičiaus skulptūros „Kristus“, kurią broliui prelatui atminti 1933 metais pastatė sesuo Marcelė Mačiulytė. Muziejininkų sukurtas filmas „Mūsų Maironis“ tarsi pakvietė mokinius susitikti su būtuoju laiku ir jo liudininkais.

Pasižiūrėję televizijos laidą „Klausimėlis“, mokiniai nusprendė, kad gėda mums, lietuviams, nežinoti svarbiausių dalykų apie žymiausią mūsų poetą. Taigi šie renginiai padėjo prisiminti ir daugiau sužinoti apie Maironį - kunigą, poetą, lietuvių literatūros klasiką, apie kurį J. Tumas-Vaižgantas rašė: „Jei Maironis būtų buvęs tuščiu jausmų ir svajonių eilininkas, jam būtų niekas vainiko nepynęs, kad ir kažin kaip būtų tyriliavęs savo vamzdeliu. Bet Maironis ne vamzdžiavo, o pūtė smarkius trimitus, skardžius ragus, kurie ne tiek galingai, kiek širdingai šaukė tautiečius į gyvenimo kovą.“
 

Lankytojų skaitiklis