• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Pasaulinės psichikos sveikatos dienos minėjimas

Siekiant paminėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, spalio 10-ąją mūsų mokykloje buvo surengta 1-4 klasių mokinių piešinių paroda „Šypsena metrais“. Ši jau antrus metus iš eilės organizuojama piešinių paroda tapo puikia galimybe mokiniams kūrybiškai išreikšti savo vidinę būseną, atsikratyti įtampos bei praskaidrinti aplinkiniams nuotaiką didžiule šypsenų gausa prie paradinio mokyklos įėjimo. „Šypsena metrais“ piešinių ekspozicija sulaukė pakankamai didelio susidomėjimo, daug teigiamų emocijų tiek pačių kūrėjų, tiek likusios mokyklos bendruomenės.

Pasaulinės psichikos sveikatos dienos minėjimas mokykloje neapsiribojo vien piešinių paroda, mokyklos psichologė S. Narbutienė per mokyklos radijo tašką skaitė pranešimą apie psichinę sveikatą bei dalijosi patirtimi, kaip ją reikia saugoti ir stiprinti.

Tądien taip pat vyko intensyvus 9 klasių merginų žurnalistinis tyrimas, ieškant atsakymo į klausimą „Koks yra geros nuotaikos receptas?“ Nors respondentų atsakymų buvo daug ir įvairių, tačiau apibendrinus galima teigti, kad gerai nuotaikai sukurti ir išlaikyti yra reikalingas pozityvumas bei nuoširdi mūsų šypsena. Būtent šypsena padeda sukurti laimės pojūtį, sustiprina pasitikėjimą, kviečia bendradarbiauti bei padeda išvengti konfliktų. Norint pozityviai nuteikti mokytojus prieš pamokas, jų taip pat buvo prašoma prisiminti linksmų istorijų iš mokyklos gyvenimo ir trumpai pasidalinti savo įspūdžiais.

Visa tai ir dar daugiau galėsite perskaityti mokyklos laikraštyje.

Pasaulinė psichikos sveikatos diena – tai puiki proga prisiminti, kad ne kas kitas, o tokie paprasti dalykai kaip gera nuotaika, fizinis aktyvumas, bendravimas su draugais, sugebėjimas mylėti, dirbti, žaisti, ilsėtis padeda stiprinti psichinę sveikatą t.y. įveikti įtampą, be baimės susidoroti su iškylančiomis problemomis.

Psichologė S. Narbutienė
VSPS A. Fabijonavičiūtė

 

Lankytojų skaitiklis