• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas
Projekto Žemaičių Apygardos maršruto „Partizanų takais“ atidarymas

Lietuvos Politinių Kalinių ir Tremtinių Bendrijos (LPKTB) Telšių filialo energingasis Atminties grupės pirmininkas Zenonas Jaška surinko gausią medžiagą apie vietas, kuriose 1941-1944-1953 m. būsimos Žemaičių Apygardos ribose veikė Lietuvos Laisvės Armijos (LLA) „Vanagai“, Tautos Apsaugos Rinktinė (TAR), Žemaičių Legionas ir paruošė projektą „Žemaičių apygardos maršrutas „Partizanų takais“.

Atidaryti ir išbandyti šio projekto maršrutą LPKTB Telšių filialo valdyba pasiūlė Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojai ugdymo reikalams, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos Krikščionių Demokratų partijos atstovei, kandidatei į seimo narius Vilmai Savickienei. Šį pasiūlymą palaikė mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus ir istorijos mokytojos Silva Gvazdovienė bei Vytauta Nekrašienė. Jų pastangomis paruošti lankstinukai atspindintys projekto esmę, organizuota ekskursija, į kurią vyko pats projekto autorius, minėtos mokytojos su savo vadovaujamų būrelių „Muziejininkai“ ir „Piliečio žadintuvas“ nariais. Kelionė vyko maršrutu: Telšiai- Plinkšių dvaras- Seda- Skirpsčiai- Alsėdžiai-Rainiai. Moksleivius su partizaninio karo prieš okupantus faktais įdomiai ir išsamiai supažindino pats projekto autorius.

Iš šios kelionės grįžome pilni įspūdžių susidomėję Žemaitijos istorija, labiau susibičiuliavę. Ypač įtaigiai apie kelionėje patirtus įspūdžius kalbėjo 8 b klasės mokinys Vaidotas Nebeskis „... išgirdau daug istorinių dalykų iš garbaus amžiaus žmogaus Zenono Jaškos, kuris savo „kailiu“ patyrė ką reiškė pokario metai. Mūsų kelionė buvo netolima, bet aplankėme daug vietovių...“

Istorijos mokytojos S. Gvazdovienė, V. Nekrašienė

 
 

Lankytojų skaitiklis