• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas
Pradinukų savaitė

Pradinukų savaitė – tai, „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos tradicija. Jos tikslas keliaujant ir žaidžiant ugdyti įvairius mokinių gebėjimus ir kompetencijas.

Pradinukų savaitę pradėjo, į svečius iš Klaipėdos atvykusios, varnelės – tai Karksiukė ir jos brolis. Varnelės Kar – kar nuotaikingai pasitiko pradinukus aktų salėje, kur vyko „ledų pažinimo“ pamoka. Mokinai susipažino su „ledu keliu“ nuo pieno iki parduotuvės. Po to buvo matematikos pamoka vaikai ieškojo skaičių, paslėptų nupieštoje varnelėje. Piešimo pamokoje, užrištomis akimis, „talpino“ ledus į indelius. Jie šoko, dainavo, atliko įvairiais užduotis. Pabaigoje pradinukai gavo dovanų – pamokų tvarkaraščius.

Minint Europos kalbų diena, pradinukai žiūrėjo filmukus apie Europos šalių mokyklas. Kūrė logotipą „Rožė vėjyje“, skirtą Europos kalbų dienai. Rugsėjo 27 – turizmo diena. Šios dienos tikslas – plėsti mokinių žinias apie Telšių miesto apylinkes. Mūsų pirmokėliai grožėjosi Masčio ežero pakrante. Vyko į Žemaitės dramos teatrą, kur žiūrėjo spektaklį. Antrokai vyko į A. Jonušo sodybą, kur klausėsi pasakojimų apie Japoniją ir Kiniją. Trečiokai vyko į turistinį žygį Masčio ežero pakrantėmis iki Zakso kalno. Vyriausieji pradinukai aplankė Telšių kalvas, išsiaiškino kaip ir kodėl taip jos vadinasi. Jie užkopė ant keturių kalvų – tai Žaliosios, Vilniaus, Insulos ir Zakso.

Paminint gyvūnijos diena, pradinukai surengė parodą „Mano augintiniai“. Vieni piešė savo augintinius, kiti atnešė nuotraukas su savo mylimiausias gyvūnėliais. Iš daržovių ir vaisių darė įvairius gyvūnus: šuniukus, kirmelytės, boružėlės. Pats didžiausias kūrinys iš daržovių buvo vėžlys su akiniais. Padaryti gyvūnai puikavosi mokyklos koridoriuje prie aktų salės.

Išradingai buvo surengtos pirmokų krikštynos. Ketvirtokai „Pelėdžiukai“ atvedė pirmokus į aktų salę. Jie spėliojo mįslės atvykę į „Vasarą“, „Rudenį“, „Žiemą“ ir „Pavasarį“. Mūsų mažieji, atlikę užduotis, davė priesaiką būti gerais „Atžalyno“ mokyklos mokiniais.

Šį pradinukų savaitė suteikė džiugią nuotaiką ir paliko didžiulius įspūdžius.

Dominyka Jakumaitė, Kornelija Rubežiūtė
„Naujienos kitaip“ žurnalistės

 

Lankytojų skaitiklis