Projektas "Piliečio žadintuvas"

 • PDF
 • Spausdinti
 • El. paštas

„Piliečio žadintuvas“ baigia savo darbą

2011-2012 m. m .mokykloje veikęs projektas „Piliečio žadintuvas“ sėkmingai užbaigė savo veiklą. Jame dalyvavo 19 mūsų mokyklos 10-tokų – aktyvių, entuziastingų, kūrybingų žmonių, kurie savo veikla „budino“ kiekvieną snaudžiantį patriotą. Tai forum teatro veikla, pozityvo grupės mokymai, visuomenei naudingas darbas. O kur dar dalyvavimas akcijose, mitinguose, koncertuose ir kt. Anot dešimtokų, tai buvo „jėga“, nes veikė, kūrė, mokė patys. Man, kaip projekto vadovei , teko tik „dirigento“ vaidmuo.

2012-05-14 į „Atžalyno“ pagrindinę mokyklą sugužėjo visos apskrities bendraminčių. Jų būta iš šešių mokyklų ir organizacijų. Mokyklos salė net kelias valandų turėjo atlaikyti jaunatvišką triukšmą, juoką ir rimtas kalbas. Čia ir buvo paskelbta, kad projektas „Piliečio žadintuvas“ baigia savo veiklą. Paskutinį kartą parodėme savo sugebėjimus scenoje, aptarėme veiklą, demonstravome stendus.

Džiugu, kad projekto autoriai įvertino mūsų mokyklos pastangas šeimininkiškai priimti svečius pastebėję mus kaip „dainuojančią“ mokyklą.

Mokyklos projekto vadovė V. Nekrašienė

 


„Piliečio žadintuvas“ mane „veža“
Labai myliu Lietuvos gamtą, mėgstu lietuvių autorių poeziją, tėvynė visada bus mieliausia mano širdžiai. Tačiau tarp savo bendraamžių pastebiu daug abejingumo. Galbūt dėl to daugiau nei 20 aktyviausių mūsų mokyklos mokinių susibūrė į „Piliečio žadintuvą“, kuriam vadovauja istorijos mokytoja Vytauta Nekrašienė.
Mūsų veikla gana plati. Viena iš veiklos sričių dalyvavimas „Pozityve“ - bendraamžių švietime. Susibūrę gliaudome įvairiausias aktualias temas, žaidžiame žaidimus, bendraujame prie arbatos puodelio, pozityviai mąstome. Savo darbo rezultatą perkeliame į „Forumo teatrą“, kuriame vaidindami sprendžiame mokykloje iškylančias problemas, kaip pavyzdžiui, patyčios, muštynės, rūkymas, narkomanija. Labiausiai patinka veikti: vaidinti, žaisti, skirti užduotis žemesniųjų klasių mokiniams. Dažnai mokytojų ir mokinių dėmesį patraukia įvairiomis progomis leidžiami stendai. Tai labai daug laiko ir pastangų reikalaujantis, bet įdomus darbas. Niekada nebūčiau patikėjusi, kad mokydama kitus pirmiausia mokausi pati. Smagu dirbti su jaunesniais už save, plečiu akiratį skaitydama knygas, ieškodama informacijos internete. Labai naudingos koncultacijos su mokyklos socialinėmis darbuotojomis, sveikatos priežiūros specialiste bei mokytojais. Labai Jiems dėkoju.

Labai džiaugiuosi atradusi naujų draugų, pakeitusi požiūrį į daugelį dalykų. Manau, kad ateityje ši patirtistikrai pravers. Jeigu norite, kad „Piliečio žadintuvas“ „vežtų“ ir jus, kviečiu pasibelsti į istorijos kabineto duris trečiadieniais septintą pamoką arba kreiptis į istorijos mokytoją V. Nekrašienę.

Saulė Lukošiutė, 10b klasė

Projekto „Piliečio žadintuvas" dalyviai  prie miesto laikrodžio

 

Interviu su „Forumo teatro“ aktoriais

Klausimai

 1. Kodėl pasirinkote šį užsiėmimą?
 2. Ar šį būrelį lankot, nes reikia, ar dėl to, kad patinka?
 3. Jūsų mėgstamiausias vaidmuo teigiamas, neigiamas ar neutralus? Kodėl?
Liuda
 1. Nes norėjau pradėti vaidinti.
 2. Patinka.
 3. Teigiamas, nes patinka vaidinti gerą žmogų.

Viktorija

 1. Tiesiog pasiūliau ir susidomėjau.
 2. Kartais patinka, nes ten smagu.
 3. Nėra jokio skirtumo.

Gintarė

 1. Nes man patinka vaidinti bei įdomus užsiėmimas.
 2. Dėl to, kad patinka.
 3. Neigiamas, nes patinka vaidinti ,,blogietę“.

Gabrielė

 1. Pamačiau atvažiavusį „Forumo teatrą“ iš Vilniaus ir jis mane labai sudomino, todėl norėjau sekti aktorių pavyzdžiu.
 2. Patinka, taip pat norėjau įgyti aktorinių įgūdžių, nugalėti scenos baimę, įgyti pasitikėjimą savimi.
 3. Neigiamas, nes kai įsijaučiu į tokį vaidmenį, galiu pajusti, ką tuo metu galvoja neigiami asmenys, gilintis į jų situacijas ir geriau juos suprasti.

Neringa

 1. Nes tai įdomu.
 2. Lankau, nes patinka „Forumo teatro“ būrelyje, išmokstu labiau pasitikėti savimi.
 3. Teigiamas ir neigiamas. Įdomu pabūti abiejų veikėjų vietoje.

Aistė

 1. Nes man patinka vaidinti.
 2. Patinka.
 3. Teigiamas, nes patinka vaidinti gerutę.

Laura

 1. Nes mane domina teatras, patinka vaidinti.
 2. Patinka.
 3. Įdomu pavaidinti įvairius vaidmenis, taip galima įsijausti ir suprasti kiekvieną asmenį kitaip.

 

Lankytojų skaitiklis