• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Dovana mokyklai

LR Prezidento Gitano Nausėdos ir mecenato Prano Kiznio dovana – mėnraščio „Aušra” rinkinys – atkeliavo ir į mūsų mokyklą.

„Aušra” („Auszra“) – tai pirmasis tautinis lietuvių mėnraštis, ėjęs Mažojoje Lietuvoje, Ragainėje ir Tilžėje. 1883 m. kovo mėn. pradėtas leisti pirmasis Didžiajai Lietuvai skirtas visuomeninis politinis ir literatūrinis leidinys lietuvių kalba, kurio pirmojo numerio leidėju pasirašė Jonas Basanavičius. Jis buvo leidžiamas iki 1886 metų. Nuo to reikšmingo įvykio praėjo 140 metų ir dabar šis Nepriklausomybės akto signataro Jono Basanavičius leistas leidinys sudėtas į keturias knygas.  „Aušros“ perleidimo iniciatorius ir globėjas Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, mecenatas-kultūros geradarys dr. Pranas Kiznis.  

Kviečiu mokyklos bendruomenę susipažinti su mėnraščio komplektais Tikiu, kad vartydami ir skaitydami šį leidinį, stiprinsime savo tautiškumą, pilietiškumą, meilę lietuvių kalbai bei patriotiškus jausmus savo šaliai.

Bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė

 

Lankytojų skaitiklis