• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandžio 2 dieną – garsaus pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno gimtadienį – pasaulis mini Vaikų knygos dieną. IBBY Kanados skyrius džiaugiasi tapęs oficialiu 2022 m. Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju ir gavęs teisę parinkti jos temą bei sukurti plakatą, kuriuo naudojasi viso pasaulio IBBY skyriai. Šių metų kreipimasis į pasaulio skaitytojus, kurį sukūrė garsus tlichų tautybės rašytojas Richardas Van Campas bei su meile iliustravo pripažinta kri ir metisų tautybės dailininkė Julie Flett, puikiai perteikia vaikų knygų galią plėsti akiratį, uždegti vaizduotę ir kloti pamatus tarpusavio supratimui. Šių metų žinutė: „Pasakojimai – tarsi sparnai, leidžiantys kasdien skraidyti aukštai danguje“.

Šia proga balandžio pradžioje 3a klasės mokiniai dalyvavo protmūšyje „Iš kokių mes pasakų?“ 5b klasės mokiniai peržiūrėjo virtualią parodą (https://youtu.be/yjA4spK_jEs). Tai graži istorija apie mažąjį princą, kurioje mažasis princas prabyla daugybe kalbų.5b ir 6a klasės mokiniai skaitė ištraukas iš vaikiškų knygų.

Nuo balandžio mėnesio iki mokslo metų pabaigos skaitykloje mokiniai gali peržiūrėti surinktą medžiagą, skatinančią patirti skaitymo džiaugsmą.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Lankytojų skaitiklis