• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Atnaujintas progimnazijos muziejus kviečia tyrinėti ir atrasti

Lietuvos valstybės atkūrimo šventės – Vasario 16-osios – proga duris atvėrė atnaujintas progimnazijos muziejus. Muziejaus misija – ugdyti mokinių pilietiškumą, tyrinėjant muziejines vertybes skatinti mokinių ir mokyklos bendruomenės narius domėtis savo krašto bei mokyklos praeitimi. Šiandien progimnazijos bendruomenę kviečiu muziejų aplankyti ne tik pažintiniais tikslais, bet ir vykdyti edukacines veiklas.

Etnokultūros kampelyje mokiniai susipažins su senaisiais darbo įrankiais ir padargais, kasdieniais buities daiktais, pasimatuos autentiškas klumpes ir veltinius, pasidžiaugs austinėmis juostomis, kraičio skryniomis.
Kokia lietuvio troba be šventųjų paveikslų? Progimnazijos kraštotyros būrelis, vadovaujant istorijos mokytojai Vytautai Nekrašienei, surinko unikalią ekspoziciją, dvelkiančią istorine savojo krašto praeitimi, išgyventomis negandomis. Apie tai byloja tremtinio Jono laiškai mūsų mokyklos mokiniams. Sena rašymo mašinėlė liudija apie partizanų ryžtą ir kovas vardan Tėvynės laisvės.

Štai ir mokyklinis suolas. Taip ir kviečia prisėsti, pasimatuoti, perskaityti mokyklos istoriją ir keliauti tolyn. Didžioji ekspozicijos dalis primena sovietmetį vykdytas įvairias mokinių ir pedagogų organizacijų veiklas, atributiką, uniformas. Daugybė buitinių daiktų vyresniems bendruomenės nariams primins vaikystę, o mokiniams kels nuostabą telegramos, vaizdo ir muzikos aparatūra, kiti daiktai. Gausybė nuotraukų, už kurias esame dėkingi fizikos mokytojui Viktorui Jurkui, įamžino gražiausias mūsų bendruomenės akimirkas.

Muziejuje veikia internetas, yra televizorius, čia galima pažiūrėti ir aptarti vaizdinę medžiagą, vesti netradicines pamokas. Taip pat  kviečiu čia, muziejaus erdvėse, rengti projektines veiklas, rašyti rašinius, kurti, tapyti, lipdyti, organizuoti parodas, ugdyti mokinių saviraišką ir kūrybiškumą, gebėjimą dirbti su muziejuje kaupiama medžiaga, tyrinėti, atrasti, formuoti dvasines ir kultūrines vertybes.

Mokytoja metodininkė Irma Klaišytė

 

 

 

Lankytojų skaitiklis