• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas
„Rokoukiamies ėr korkiam žemaitėškā“

Kiekvienų metų lapkričio pabaigoje Telšių rajono savivaldybės kultūros centras organizuoja regioninį vaikų ir moksleivių žemaičių kūrybos ir žemaitiškų skaitymų konkursą „Rokoukiamies ėr korkiam žemaitėškā“. Konkurso tikslas – populiarinti žemaičių tarmės ir potarmių tradicijas, taikant šiuolaikines tarmiškos kūrybos formas.

Šiais metais jame dalyvavo mūsų mokyklos mokinės Akvilė Nekrašiūtė (5a kl.) ir Samanta Bumblauskytė (7b kl.). Žemaičių kūrybos kategorijoje Samanta, konkursui pateikusi žemaitišką pasakojimą „Kap Kuovids su žemaites sosėdraugava“, užėmė 3 vietą.

Džiugu, kad jau dvylika metų vykstantis konkursas skatina mokinius vartoti žemaičių kalbą ir puoselėti jos gyvybingumą.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja Jūratė Šliažienė

 

Lankytojų skaitiklis