• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Finansinio raštingumo projektas „Aš pats“

Šiais mokslo metais „Atžalyno“ progimnazijos 1a klasės mokiniai su mokytoja Irma Klaišyte ir Ryškėnų skyriaus priešmokyklinės grupės darželinukai su mokytoja Laima Viliušiene dalyvavo Lietuvos Junior Achievement finansinio raštingumo projekte „Aš pats“.

Lietuvos Junior Achievement (LJA) yra ne pelno organizacija, kurią remia įvairios verslo įmonės, labdaros ir paramos fondai, vyriausybė ir fiziniai asmenys. Lietuvos Junior Achievement buvo įkurta 1993 m. ir prisidėjo prie daugiau kaip 500 tūkst. jaunuolių švietimo verslo ir ekonomikos temomis visoje Lietuvoje. Lietuvos Junior Achievement yra viena didžiausių nevyriausybinių organizacijų pasaulyje, siekianti bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams suteikti verslumo, profesinio rengimo žinių ir didinti jų finansinį raštingumą, rengianti praktines, patyrimines mokymo programas. Bendradarbiaudama su verslo įmonėmis ir švietimo institucijomis LJA per praktines veiklas padeda mokiniams pažinti gyvenimo tikrovę ir atverti galimybes. Programą „Aš pats“ kūrė ugdymo programų ekspertai, švietimo srities profesionalai. Tarpdalykinė mokymo programa „Aš pats“ ir praktinės užduotys padeda siekti finansinio raštingumo pradmenų, susieja finansinio raštingumo mokymą su pradinių klasių mokinių socialinių įgūdžių ugdymo tikslais. Vykdydami programoje siūlomas veiklas vaikai įgijo svarbių žinių apie tai, kaip planuoti išlaidas ir pajamas, kaip ir kokius sprendimus priima vartotojai, siekdami patenkinti savo poreikius ir norus. Taip pat mokiniai sužinojo, kuo svarbūs pinigai ir kaip jų užsidirbti, taupyti ir dalytis.

Siekdamos susipažinti su JA mokymų „Aš pats“ programa, mokytojos Irma Klaišytė ir Laima Viliušienė dalyvavo mokymuose Vilniuje, projektui vykdyti gavo mokomosios ir metodinės medžiagos rinkinius.

Atlikdami užduotis mažieji projekto dalyviai  užpildė savo dienoraščius, improvizuodami ir žaisdami  išmoko, kaip  kontroliuoti ir valdyti savo asmeninius finansus, planuoti įvertinant pasirinkimus. Smagu girdėti, kad vaikai suvokė ir geba paaiškinti, kuo skiriasi poreikiai ir norai, kas yra pinigai, kaip jų reikia uždirbti ir taupyti, kodėl svarbu aukoti pinigų kilniems tikslams, išsiaiškino, kam reikalinga reklama, ar visada verta ja patikėti.

Didžioji dalis Lietuvos Junior Achievement programų yra sukurtos Junior Achievement USA ir išbandytos daugelyje pasaulio šalių. Džiugu, kad mūsų šalies mokyklose finansinio raštingumo programa taip pat sėkmingai įgyvendinama. Nuo pirmųjų žingsnelių įgijusi teisingų žinių apie asmeninius finansus, jaunoji karta mokosi būti atsakingais ir finansiškai raštingais mūsų šalies piliečiais.

1a klasės mokytoja metodininkė Irma Klaišytė

 

Lankytojų skaitiklis