• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Europos kalbų dienos paminėjimas

Kalba yra meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas. M. Daukša

Tas, kuris nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios. J. V. Gėtė

Kiekvienais metais „Atžalyno“ progimnazijos kalbų mokytojai su savo mokiniais mini Rugsėjo 26-ąją – Europos kalbų dieną. 

Šiais metais moksleiviai, vadovaujami savo anglų (B. Raibužienės, K. Bagužienės, L. Trepkevičienės), rusų (A. Daukantienės, M. Beinorienės, D. Galminienės), vokiečių (B. Raibužienės) kalbų mokytojų, rinko žymių žmonių posakius apie kalbą. 

Juos rusų, anglų, vokiečių kalbomis užrašė ant spalvotų iš popieriaus iškirptų medžių lapų, taip „užaugindami“ gražų „kalbų medį“ progimnazijos fojė. Rusų kalbos mokytojos paruošė stendą-informaciją mokytojų kambaryje. Kalbų mokytojos savo kolegas įvairiomis kalbomis pakvietė pasivaišinti rudens gėrybėmis: obuoliais, kriaušėmis, avietėmis.

Anglų kalbos mokytojos B. Raibužienė, K. Bagužienė, L. Trepkevičienė pristatė eTwinning projektą „Enjoy English and Speak from the Heart“. Rugsėjo 25 d. įvyko pirmasis vaizdo susitikimas su visais šio projekto dalyviais iš kitų šalių (Lietuvos, Čekijos, Turkijos, Ukrainos, Prancūzijos, Italijos...). Jis buvo skirtas susipažinimui su projektu, jo dalyviais, šalių ir mokyklų prisistatymams ir Europos kalbų dienos paminėjimui. 8b klasės mokinė Samanta Miniotaitė projekto dalyvius sužavėjo anglų kalba atlikta daina, atitinkančia projekto pavadinimą, „Kalba iš širdies“. Mokiniai išsakė savo mintis apie projektą, gamino įvairių šalių vėliavas, užrašė sveikinimosi žodį įvairiomis kalbomis, vėliavėlėmis papuošė  mokyklos fojė.

Anglų kalbos mokytoja L. Trepkevičienė pristatė eTwinning projektą 2, 3, 4 klasių mokiniams „Sm@rt Researchers”. Mokiniai, susipažinę su projektu, rašė sveikinimosi žodžius užsienio kalbomis, piešė tų šalių vėliavas, surengė darbų parodėlę mokyklos skaitykloje.

Skaityklos bibliotekininkė D. Krauzienė paruošė vaikams skaidres apie Europos kalbų dieną ir pakvietė mokytojus vesti integruotas pamokas. Per etikos pamokas skaidres peržiūrėjo penktokai; 6a, 8c ir 8b klasių mokiniai – per užsienio kalbų pamokas.

Anglų k. mokytoja Lina Trepkevičienė

 

Lankytojų skaitiklis