• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Paminėtas Sausio 13-osios jubiliejus

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Šiemet visa Lietuva minėjo ,,dainuojančios revoliucijos“ 30 metų sukaktį.

Progimnazijoje jau tapo tradicija pagerbti žuvusiuosius, prisidedant prie respublikinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. 8 valandą mokyklos ir namų languose buvo uždegtos žvakelės.

Tądien pirmoji pamoka visose klasėse buvo skirta Laisvės gynėjų dienos 30-mečiui paminėti. Būrelio ,,Piliečio žadintuvas“ nariai kartu su vadove V. Savickiene ir skaityklos bibliotekininke D. Krauziene šia proga paruošė skaidres ir filmų nuorodas. 8 klasės mokinės D. Kairaitytė, L. Bendoraitytė, V. Chromovaitė, U. Prušinskytė ir R. Rudzianskaitė nuotoliniu būdu pagal V. V. Landsbergio „Sausio sniegenas“ pasakojo 1 – 4 klasių mokiniams apie 1991 metų įvykius. Pradinukai per netradicines pamokas pristatė ir savo piešinius, skirtus šiai datai. Vyresnių klasių mokinių piešiniai (dailės mokytoja L. Kaziukonė) yra eksponuojami Facebook puslapyje ,,Pilietinė akcija „Sausio 13-osios atmintis“. 5a, 6a, 6b klasės mokiniai per lietuvių kalbos pamoką dailyraščiu rašė Just. Marcinkevičiaus eilėraštį „Tai gražiai mane augino“. 7a klasės mokiniai surengė akciją ,,Vieninga klasė“ ir jos aprašymą išsiuntė respublikiniam konkursui ,,Aš išsaugosiu laisvę“. 5b klasės mokiniai (klasės vadovė D. Eirošienė) klasės valandėlės metu susipažino su Laisvės gynėjų dienos simboliu – neužmirštuole. 6b klasės vadovė J. Šliažienė savo auklėtiniams organizavo „Skaitymų valandą“, kurios metu mokiniai skaitė 1991 metų sausio 13 dienos įvykių dalyvių mokinių atsiminimus ir liudijimus „Vaikai kaltina, vaikai liudija“. Progimnazijos šaulių būrelis (vadovė A. Daukantienė) 5 – 8 klasių mokinius pakvietė dalyvauti kūrybinių darbų konkurse-parodoje ,,Laisvės karta jiems sako AČIŪ“. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinis būrelis suorganizavo 5 – 8 klasių mokinių akrostichų konkursą.

Džiaugiamės, kad ir karantino metu mūsų progimnazijos bendruomenė yra susitelkusi ir aktyviai dalyvauja mokyklos ir respublikos renginiuose, yra vedamos įdomios integruotos pamokos, vykdomos įvairios pilietiškumą ir tautinius jausmus puoselėjančios veiklos.

                                                                                                                       „Bendraminčiai“

 

Lankytojų skaitiklis