• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Šiaurės šalių literatūros savaitė

Lapkričio 9 – 15 dieną Lietuvoje tradiciškai minima Šiaurės šalių literatūros savaitė. Jos metu Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekose, mokyklose ir kitose kultūros ir švietimo įstaigose sutartu laiku vyksta Šiaurės šalių literatūros skaitymai ir kultūrinės veiklos.  
Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia vaikus, jaunuolius ir suaugusiuosius pamąstyti apie tai, ką reiškia būti pasaulio piliečiu, ir paieškoti savo vietos pasaulyje. 2020-ieji pasauliui – sunkūs metai, visiems metę didžiulį iššūkį. Tokie reiškiniai kaip pandemija priverčia susimąstyti, kokią atsakomybę turime jausti mes, kaip piliečiai, kas mus vienija ir kuo mes skiriamės.

Mūsų progimnazijoje garsiniuose skaitymuose dalyvavo pradinių (4a, 4b ir 1a) klasių mokiniai.Vyresniųjų klasių  (8a, 8b ir 6a, 6b) mokiniai, padedant istorijos ir etikos mokytojai V. Savickienei, skaitė nuotoliniu sinchroniniu būdu.

Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymų medžiaga yra progimnazijos skaityklos kompiuteryje (aplanke „Šiaurės šalių skaitymai“). Tikiuosi, kad po karantino siūlomas knygų ištraukas perskaitys visi progimnazijos mokiniai. 

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Lankytojų skaitiklis