• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandžio 2-oji Tarptautinė vaikų knygos diena. Jos iniciatorė – Tarptautinė vaikų knygos taryba (IBBY). Šventės proga kurios nors šalies IBBY skyrius rengia plakatą ir kreipimąsi į pasaulio skaitytojus. 2021 metų šventės rėmėjas – Jungtinių Amerikos Valstijų IBBY skyrius. 

Kreipimosi tekstą parašė Kubos ir Amerikos poetė Margarita Engle, o plakatą sukūrė Brazilijos dailininkas, daugiau kaip šimto knygų autorius, 2014 m. H. Ch. Anderseno premijos laureatas Rogeris Mello. Plakatas ir kreipimasis lietuvių kalba yra pristatomas progimnazijos skaitykloje.

Šiais metais bendradarbiavome su Telšių „Ateities“ progimnazijos bibliotekininke V. Kuziene ir pakvietėme progimnazijų skaitytojus netradiciškai švęsti Vaikų knygos dieną. Kreipimosi tekstą perskaitė lietuvių kalbos mokytoja J. Mosčinskienė. Kreipimasis yra „Youtube“ kanale https://www.youtube.com/watch?v=MqXcXwsz9NQ . Pradinių klasių mokiniai išklausę tekstą, sudalyvavo protų mūšyje „Ar pažįsti stebuklingą pasakų pasaulį?“.

5 – 8 klasių mokinius istorijos ir etikos mokytoja V.Savickienė pakvietė nuotoliniu būdu dalyvauti Tarptautinės vaikų knygos dienos paminėjime.

Balandžio 2-oji taip pat ir Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Pradinių klasių mokytoja metodininkė I. Klaišytė pristatė parodą Anderseno pasakos.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Lankytojų skaitiklis