• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Disleksijos pažinimo savaitė

Kiekvienoje mokykloje yra vaikų, kuriems sunku skaityti, suvokti tekstą, kokybiškai dalyvauti pamokose. Dažnai tokie vaikai vengia mokytojų ir kitų vaikų dėmesio, būna užsidarę, tylūs, arba, atvirkščiai, tampa klasės juokdariais ir savo patiriamus sunkumus kompensuoja per aktyvumą. Tačiau juos visus jungia vienas dalykas – jiems tekstas, dažnai tampa ne draugu, o priešu.

Net 10% pasaulio gyventojų turi disleksijos sutrikimą, ne išimtis ir Lietuva. Lietuvos mokyklose mokosi virš 320 tūkst. mokinių, o tai reiškia, kad dešimtadalis jų sunkiai skaito, negeba suvokti teksto, turi didelių mokymosi sunkumų.  Liūdniausia tai, kad šis sutrikimas dažnai yra nenustatomas ir vaikai mokykloje tampa nevykėliais mokiniais, kurie sulaukia daugiausia patyčių ne tik iš mokinių, bet ir iš mokytojų. Norint atkreipti dėmesį į šią problemą, spalio mėnesio antroji savaitė (04 – 10 d.) visoje Europoje yra skelbiama, kaip Disleksijos pažinimo savaitė. Mūsų progimnazijos mokiniai ir mokytojai taip pat įsijungė į šį projektą. 5 – 8 klasių mokiniai per anglų kalbos pamokas žiūrėjo filmą „Mical”, per dailės pamoką piešė raides ir surengė parodą „Raidė, kaip išraiška”. Manau, jog mokiniams tai padėjo suprasti, kokie skirtingi ir originalūs esame ir kad skirtumai mūsų nemenkina, o priešingai – praturtina.

Specialioji pedagogė Renata Kulevičiūtė

 

Lankytojų skaitiklis