• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Projektinė veikla „Saugumo mokymai vaikams“

Siekiant suteikti Telšių rajono šeimoms ir jose augantiems vaikams kompleksiškai teikiamas paslaugas, startavo projektas „Kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai organizavimas ir teikimas Telšių rajono savivaldybėje“. „Atžalyno“ progimnazijos pirmokai taip pat dalyvavo projektinėje veikloje „Saugumo mokymai vaikams“.

Džiugu, kai mokinių tėveliai aktyviai bendradarbiauja ir pasiūlo mokiniams ir jų mokytojoms įvairias veiklas. Visą gegužės mėnesį Smiltės (1a kl.) mamytė Julė Kikilienė kartu su pirmokų mokytojomis Irma Klaišyte ir Irena Bugeliene mažuosius mokė pažinti emocijas ir jas įvardinti. Vaikai išmoko, kaip reikia nusiraminti, padėti nurimti draugui, spręsti konfliktus, sutarti su klasės draugais. Mokiniai sužinojo apie vaikų teises ir pareigas, kaip jaustis saugiam artimiausioje aplinkoje, gatvėje.

Dauguma vaikų auga laimingose šeimose, tačiau yra ir tokių šeimų, kuriose vaikai patiria smurtą. Kasdien apie tai perskaitome spaudoje, sužinome iš televizijos. Smurto aplinkoje augantys vaikai gali prarasti pasitikėjimą tiek suaugusiaisiais, tiek savimi, išmokti netinkamo bendravimo būdų, jaustis nesaugiai. Todėl jau nuo mažens reikia kalbėti su vaikais apie tai, kas yra smurtas, kaip jį atpažinti artimiausioje aplinkoje. Tad projekto metu vaikai buvo mokomi apsisaugoti įvairaus pobūdžio rizikingose situacijose, ugdant kritišką požiūrį nepažįstamų suaugusiųjų atžvilgiu, mokant konkretaus elgesio patekus į nesaugias aplinkybes. Vaikai dalyvavo pokalbiuose, diskutavo, atliko daugybę užduočių, žiūrėjo filmukus. Susipažino net su nauju draugu šuniuku, kuriam sugalvojo vardą. Mažieji projekto dalyviai pasidalino mintimis, kad šie mokymai padės būti saugesniems ir labiau atsakingiems.

1a klasės mokytoja Irma Klaišytė

 

Lankytojų skaitiklis