• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Akcija „Lietuva skaito“

Mūsų mokyklos bendruomenė įsijungė į akciją „Lietuva skaito!“ Tai Gegužės 7-ajai – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai – skirtas visuomeninis renginys, kviečiantis dalintis skaitymo „virusu“ ir laužyti su skaitymu susijusius stereotipus. 2021 metų akcijos šūkis – „Lietuva skaito vaikams!

Nuo balandžio 2-osios – Vaikų knygos dienos – mokiniai buvo kviečiami į pokalbius su vaikų knygų kūrėjais. Nuo balandžio 23-iosios – Pasaulinės knygos dienos – klasės galėjo jungtis į virtualią pamoką su leidėjais.

Balandžio 19-ąją 3c klasės mokiniai klausė skaitymų iš Antuano de Sent Egziuperi knygos „Mažasis Princas“, o balandžio 26-ąją dalyvavo kartu su Ryškėnų bei Žarėnų skyrių mokiniais Nepaprastoje pamokoje su knyga. Šis renginys – tai Mokyklų tobulinimo centro organizuoto projekto „Vaikų žemė“ dalis. Vyko virtualus susitikimas-edukacija su rašytoja Giedre Rakauskiene. Susitikimo metu autorė papasakojo tikrą paskutinio pasaulyje baltojo raganosio Sudan istoriją, kuri paskatino parašyti knygą „Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis“. Virtualios kelionės po Afriką metu vaikai ne tik pamatė gerai pažįstamus jos gyventojus, bet ir išgirdo įdomius, netikėtus, svarbius faktus apie jų gyvenimą: kas gyvena dykumose, o kas savanose, kas yra labai baikštus, o kas bjauriai spjaudosi, kodėl išnyko baltieji raganosiai ir ar tikrai jie baltos spalvos.

Balandžio 23-ąją 1b klasės mokiniams skaityklos bibliotekininkė perskaitė iliustruotą knygelę Elias ir Agnes Vahlund „Superherojų vadovas“, o balandžio 27 d. šios knygos garsiniai skaitymai vyko 2a klasėje.

Balandžio 29 d. 10 val. 4a ir 4b klasių mokiniai susipažino su Pasaiba ir virtualioje erdvėje susitiko su jo „mamuku“ Danguole Kandrotiene ir Pasaiba. „Pasaibos“ knygų serijos autorė Danguolė Kandrotienė nukėlė klausytojus į Pasaibos istorijas, kuriose Pasaiba su savo draugais kultūrinasi ir patiria labai smagių nuotykių. Virtualus renginys buvo transliuojamas tiesiogiai Facebook paskyroje „Debesų ganyklos“.

Dailės mokytoja L. Kaziukonė pakvietė mokinius iliustruoti pasakas ir lietuvių liaudies patarles.

Susipažinkime su virtualia paroda.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Lankytojų skaitiklis