• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Konferencija „Atmintis gyva, nes liudija“

Šiemet minime Laisvės gynėjų dienos 30-metį. Dėl karantino šios tautai svarbios dienos minėjimo renginiai buvo virtualūs. Mūsų mokyklos socialiniai partneriai iš Mažeikių Kalnėnų progimnazijos organizavo virtualią respublikinę mokinių konferenciją „Atmintis gyva, nes liudija“. Joje pranešimus, susijusius su Sausio 13-osios įvykiais ir jų atminimu, skaitė mokiniai iš Mažeikių, Šiaulių, Kretingos, Telšių rajonų. Konferencijoje Telšiams atstovavo mūsų progimnazijos 8c klasės mokinė Patricija Girkontaitė. Ji skaitė pranešimą „Laisvės gynėjų dienos minėjimas Telšių rajono ugdymo įstaigose“.

Konferencijos dalyviai ne tik tobulino iškalbos įgūdžius, bet ir išgirdo daug įdomių bendraamžių pranešimų apie 1991 metų Sausio 13-osios įvykiuose pasižymėjusias ir Lietuvai nusipelniusias asmenybes, šių įvykių atminimą įamžinančius kultūros paminklus, kūrybinius projektus.

Tokie renginiai skatina mokinius ne tik domėtis savo šalies istorija, garbinga jos praeitimi, bet ir atlikti tiriamąją veiklą, dalintis gerąja patirtimi.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja Danguolė Eirošienė

 

Lankytojų skaitiklis