• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Virtualus Erasmus+ susitikimas Gedinės pradinėje mokykloje

Pagal patikslintą veiklos planą gegužės 17 – 19 dienomis įvyko virtualus susitikimas Gedinės pradinėje mokykloje Belgijoje. Susitiko keturios tarptautinio projekto „Little gazes at great artwork“ („Mažais žingsneliais į didįjį meną“) partnerės iš Ispanijos (projekto koordinatoriai), Belgijos, Latvijos ir Telšių „Atžalyno“ progimnazijos. 

Organizatoriai virtualiai supažindino su savo mokykla, jos erdvėmis. Keliavome po miestelį, projekto partnerius pasveikino miesto meras ir palinkėjo gražaus bendradarbiavimo,  naujų įspūdžių. Apsilankėme Tūkstantmečio bokšte. Po to belgų mokiniai pristatė dailininką R. Magritą. Vaikai turėjo galimybę bendrauti: jie vieni kitiems uždavinėjo klausimus ir gavo į juos atsakymus. Antrą dieną visi projekto partneriai piešė pagal R. Magrito kūrybą. Mūsų progimnazijos mokiniai tapė pagal paveikslus „Portretas“ (nutapytą 1935 metais) ir „Raktas į svajones“ (nutapytą 1930 metais). Vaikai stengėsi atkurti dailininko potėpius ir spalvas. Po puikiai pasisekusio darbo mokyklos bendruomenė džiaugėsi mokinių kūryba. Paskutinę dieną virtualiai apsilankėme prie EU Parlamento, Karaliaus rūmų, turizmo centro atstovas pristatė Briuselį. Vėl vyko draugiškas bendravimas su susitikimą organizuojančios mokyklos mokiniais. Virtualaus susitikimo metu mokiniai tobulino bendravimo ir bendradarbiavimo savo ir tarptautinėje komandoje kompetencijas, gilino anglų kalbos, dailės gebėjimus. Liūdna, kad Covid-19 sutrukdė vaikams susitikti gyvai. Virtualūs susitikimai yra labai nelengvas darbas organizuojančiai įstaigai. Tai daug iššūkių reikalaujanti veikla, ypač, kai norima partneriams gyvai parodyti ir pristatyti savo miestą, šalį, muziejus.

Rudenį, gavus projekto pratęsimą dar vieneriems metams, susitikimą organizuos mūsų progimnazija. Būtų smagu, kad mes galėtume projekto partnerius priimti savo įstaigoje, supažindinti juos su mokykla, puošniais Telšiais ir nuostabiąja Lietuva.

Projekto koordinatorė progimnazijoje Danutė Raudienė
 

Lankytojų skaitiklis