• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Integruotas Europos kalbų dienos paminėjimas progimnazijoje

Rugsėjo 26 dieną Europa mini kalbų įvairovės dieną. Lietuvoje Europos kalbų dienos šventė yra švenčiama nuo įstojimo į Europos Sąjungą. Europos kalbų dienos metu stengiamasi parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina asmenybę ir padeda pažinti gyvenimą, suteikia naujų idėjų, atveria vartus į nuostabųjį mokslo pasaulį.

Rugsėjo 24 dieną mūsų mokykloje buvo organizuotos įvairios veiklos paminėti šią dieną.  Renginių tikslas – paskatinti mokytis įvairių Europos kalbų, ugdyti pagarbą visoms kalboms. Šiais mokslo metais mūsų mokyklos anglų, rusų kalbų mokytojai įtraukė ir kitų dalykų mokytojus į Europos kalbų dienos paminėjimą: buvo vedamos integruotos dalykų pamokos. Per pirmą pamoką mokiniai žiūrėjo nuotaikingus filmukus rusų kalba. 5, 6 klasės piešė „linksmąją abėcėlę“. 7 klasės ir 8a klasė dainavo „Šalta širdis“ 25 kalbomis. 8b atliko loginius testus. Antros pamokos metu buvo atliekamos įvairios užduotys. Mokinius labai sudominusi viktorina Kahoot, filmukas 10-čia skirtingų kalbų, pristatomos skaidrės apie Europos kalbas. Technologijų pamokų metu buvo gaminami rusiški, angliški tradiciniai patiekalai, Europos šalių vėliavėlės. Buvo vedamos netradicinės anglų, rusų, lietuvių kalbų pamokos. Mokyklos fojė buvo surengta vaikų piešinių parodėlė.

Pradinių klasių mokiniai šią dieną paminėjo mokyklos kieme spalvotomis kreidelėmis užrašydami sau patį brangiausią žodį lietuvių ir anglų kalbomis, kurdami piešinuką. Pirmokai piešė savo mylimiausią žmogų ar daiktą.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė organizavo protų mūšius ir dalyviams paruošė dalyvio pažymėjimus. Dalyvavo 5a, 5b ir 6a, 6b klasių mokiniai.

Anglų kalbos mokytoja Lina Trepkevičienė

 

Lankytojų skaitiklis