• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Literatūros pamoka prie V. Mačernio paminklo

Rugsėjo 24 dieną lietuvių literatūros pamoka 7a klasės mokiniams vyko prie V. Mačernio paminklo. Jos pradžioje atidžiai apžiūrėjome paminklą, mokytoja papasakojo jo atsiradimo istoriją ir paaiškino, kodėl paminklas būtent toks. 

Diena buvo nuostabi, todėl susėdę ant pievelės deklamavome mintinai išmoktus V. Mačernio „Rudens sonetus“. Tai buvo dar nepatirtas įspūdis, nes atrodė, kad pats poetas mūsų klausosi. Jautėmės pakylėtai. Pamokos pabaigoje ragavome gardžius obuolius, juk viename sonete V. Mačernis rašė: „Ir gyvenu<...>ragaudamas gyvenimą kaip vaisių...“ Grįždami į progimnaziją stabtelėjome prie namo Respublikos gatvėje, kuriame 1920 – 1921 metais gyveno Vydūnas, aplankėme jo pasodintus kaštonus. Patraukę į autobusų stotį, suradome prie jos pastato ir metalinių atramų pritvirtintas lenteles su išgraviruotais V. Mačernio, V. Stulpino, V. Daujotytės eilėraščiais. Smagiai juos perskaitėme ir aptarėme. Tai buvo puiki lietuvių literatūros pamoka: sužinojome daug naujų dalykų, įsigilinome į V. Mačernio ir kitų poetų kūrybą, patyrėme naujų įspūdžių ir pamiklinome kojas.

Rokas Grybauskas, 7a klasės mokinys

 

Rokas Grybauskas, 7a klasės mokinys
 

Lankytojų skaitiklis