• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Knygnešio diena

Kovo 16-tą Lietuvoje minima Knygnešio diena. Šią dieną pagerbiami knygnešiai, lietuviškos spaudos draudimo metais platinę lietuviškas knygas. Lietuviškos knygos ir laikraščiai ėjo iš rankų į rankas, knygnešiai atliko milžinišką darbą. Nepaisant to, kad už knygų platinimą buvo baudžiama kalėjimu ar tremtimi į Sibirą, knygos buvo platinamos itin aktyviai.

Kovo 4 d. Telšių rajono mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio kolegialaus mokymosi renginyje buvo pasidalinta gerąja darbo patirtimi tema „Sužaidybinimo metodo taikymas, organizuojant Knygnešio dieną mokykloje“. Progimnazijos etikos ir istorijos mokytoja V. Savickienė papasakojo apie Protų mūšį, skirtą Knygnešio dienai.

Šiemet Knygnešio dieną prisiminėme nuotoliniu būdu. Pradinių klasių mokiniams buvo paruoštos skaidrės apie knygnešystės istoriją ir žymiausius knygnešius „Knygnešių keliais“. Skaidrės skelbiamos Microsoft Teams platformoje. 5b, 6a, 7b klasių mokiniai dalyvavo Knygnešio dienos protų mūšyje. Protmūšio akimirkomis pasidalinome rajono bibliotekininkų grupėje „Žinių vadybininkės“ Facebook platformoje.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Lankytojų skaitiklis