• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Ilgalaikis būrelio ,,Piliečio žadintuvas“ projektas

Nuo 2020 metų būrelis „Piliečio žadintuvas“, kurį lanko 16-ka 5–8 klasių mokinių, užmezgė glaudžius ryšius su Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazija. Pradėtas vykdyti ilgalaikis projektas „Tai, ką aš jaučiu ir apie ką galvoju gyvendamas Lietuvoje“. Projekto tikslas – pažinti Žemaitiją ir Aukštaitiją: jos žymius žmones,  tradicijas, lankytinas vietas, architektūrą, gilinti lietuvių ir rusų kalbų žinias bei tobulinti jų vartojimo įgūdžius. 

Projekto metu mokiniai kiekvieno antradienio vakarą bendrauja Zoom platformoje. Per pirmuosius susitikimus jie turėjo prisistatyti, trumpai papasakodami apie save: kurioje klasėje mokosi, kas labiausiai sekasi ir ko siekia dalyvaudami šiame projekte.  Taip pat mokiniams reikėjo paruošti projektinį darbą grupėse. Vaikai pristatė labiausiai lankomas Žemaitijos ir Aukštaitijos vietas: muziejus, dvarus, ežerus, gražiausias savo miesto vietas ir pan. Labai tikimės ateityje tas vietas aplankyti, o kad galėtume artimiau vieni su kitais susipažinti ir pabendrauti, planuojame keliones su nakvynėmis vieni pas kitus traukiniu ar autobusu.

Įdomūs mokinių nuotoliniai susitikimai buvo ir tie, per kuriuos vaikai pristatinėjo savo pomėgius. Labiausiai nustebino, kad visi projekto dalyviai tokie veiklūs ir talentingi. Vieni skambino pianinu, gitara, kitas pūtė dūdelę, treti grojo ir dainavo, parodė savo piešinius, rankdarbius, netgi pomėgį savarankiškai mokytis korėjiečių kalbos. Sporto mėgėjai pristatė futbolą, dviračių, riedlenčių, penkiakovės sportą, sportą su žirgais, stalo tenisą. Labai sužavėjo vienos mergaitės pomėgis – fechtavimas. Tai sportas su špagomis. Įdomu buvo žiūrėti ir paruoštas vaizdo medžiagas apie mėgstamas veiklas, netgi sukurtus animuotus filmukus.

Šis projektas į dalyvių gyvenimą įneša naujų potyrių, paįvairino gyvenimą karantino metu. Dalyviai užmezgė draugystės ryšius. Paskutinis susitikimas prieš vasaros atostogas įvyks birželio 15 dieną. Tai ekskursija pas socialinius partnerius: Telšiai – Vilnius, Vilnius –Telšiai.

Būrelio „Piliečio žadintuvas“ ir projekto vadovė Vilma Savickienė

 

Lankytojų skaitiklis