• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Užgavėnės

Vasario 25 dieną progimnazijoje šurmuliavo persirengėliai – buvo švenčiamos Užgavėnės. Septintokai, t.y. „čigoniukės“ ir „žydukai“, su muzikos mokytoju Gintaru Vaitkaičiu iš pat ryto visus ateinančiuosius pasitiko smagia daina.

Pirmame aukšte „sveikinosi“ pastatyta Morė. Įvairiausių personažų buvo sulaukta ir per pamokas: persirengėliai ne tik triukšmavo, bet ir pasakojo apie šią seną lietuvių tradiciją, jos šventimą. Progimnazijos fojė vaikai organizavo blynų ir vaflių mugę ir surinktus pinigus paaukos beglobių gyvūnėlių prieglaudai. „Čigoniukės“ ir jų „kavalieriai“ su dainomis ir šokiais užsuko ir į mokytojų kambarį, kur iš rankos būrė ateitį, vaišino mokytojus lašinukais, blynais su kakava. Kad kartais žiema nesugalvotų sugrįžti, po pamokų mokyklos stadione „Morė“ buvo sudeginta.

Pradinukams Užgavėnių linksmybes organizavo mokytojos I. Bugelienė, L. Petrulaitienė ir D. Dacienė. Visi iki vieno vaikai ir jų mokytojos buvo apsirengę raganomis, velniais, gydytojais ar „čigonais“. Aktų salėje mokinukai žiūrėjo filmą apie Užgavėnes, atsakinėjo į viktorinos klausimus, dainavo ir šoko, Užgavėnių proga pasiuntė video sveikinimą aukštaičiams. Renginyje smagiai dalyvavo ir  progimnazijos viešnios, stažuotojos iš Aukštaitijos, kurios džiaugėsi taip šauniai organizuotomis Užgavėnėmis.

„Bendraminčiai“

 

Lankytojų skaitiklis