• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Erasmus+

2020 – 2021 m. m. Erazmus+ darbo planas

Rugsėjis

Visos projekto mokyklos-partnerės kurs pristatymus apie nuotolinį mokymą ir juos nusiųs į Kataloniją ir į Lietuvą, kad būtų įkelti į Erazmus+ ir eTwinning svetaines.

Spalis

Skirtingos mokinių grupės tęs menininkų iš savo šalių pristatymą:

1 grupė (3–5 metų) kurs video pasirodymus apie Čiurlionį.

2 grupė (6–7 metų) keisis skaitmeniniais komiksais apie Čiurlionio gyvenimą ir kūrybą.

3 grupė (8–9 m.) pasikeis kelioniniais lagaminais, kuriuose bus pedagoginės medžiagos (pasakos, iškirpti žaislai, smulkūs daiktai….) Lagaminai bus išsiųsti į kitas mokyklas iki spalio 16 dienos.

4 grupė (10–12 m.) įgyvendins meno projektą bendradarbiavimo grupėse. Šis projektas bus vykdomas nuo 2020 m. spalio mėn. iki 2021 m. spalio pabaigos.

Lapkritis

1, 2, 4 grupės tęs savo darbus.

3 grupė susipažins su siuntiniais iš projekto mokyklų-partnerių. Veikla bus fotografuojama, filmuojama, parengiamas video pristatymas.

Gruodis

1, 2, 3 grupės siųs medžagas į Kataloniją ir Lietuvą. Katalonai jas sukels į Erasmus+ erdvę, Lietuva – į eTwinning erdvę.

4 grupė tęs meno projektą bendradarbiavimo grupėse..

Nuo 14 iki 18 dienos vyks kalėdinės vaizdo konferencijos-sveikinimai. Mokiniai projekto partneriams dainuos išmoktas kalėdines dainas.

Sausis

1, 2, 3 grupės nagrinės partnerių atsiųstas medžiagas. Darbo eigą fotografuos ir filmuos, parengs pristatymus.

4 grupė tęs meno projektą bendradarbiavimo grupėse.

Vasaris

1, 2, 3 grupės siųs video ir nuotraukas į Kataloniją ir Lietuvą. Medžiaga bus sukelta į projekto Erasmus+ ir eTwinning erdves.

4 grupė tęs meno projektą bendradarbiavimo grupėse..

Kovas

 1, 2, 3 grupės atliks kūrybinius darbus sekdami  savo šalies dailininkais.

 4 grupė tęs meno projektą bendradarbiavimo grupėse.

Balandis

Mokyklų bendruomenių (mokinių, tėvų, mokytojų) apklausa apie vykdomą Erazmus+ projektą.

Gegužė

1, 2, 3 grupės atliks kūrybinius darbus sekdami  savo šalies dailininkais.

4 grupė tęs meno projektą bendradarbiavimo grupėse.

Birželis

1, 2, 3, 4 grupės siųs nuotraukas ir vaizdo medžiagas apie atliktas veiklas projekto partneriams. Kiekviena komanda sukurs po 6 darbų plakatus.

Pastaba: Kiekvieną mėnesį pradinių klasių metodiniame kabinete bus pateikiama smulkesnė informacija apie atliekamas veiklas.

 

Paspaudę, žemiau esančią nuorodą, galite pažiūrėti ketvirtų klasių pristatymą apie Lietuvą:

 Apie Lietuvą

Video apie Telšius rasite čia

 

Paspaudę, žemiau esančias nuorodas, galite plačiau sužinoti apie šį projektą:

 Apie projektą

 Dailininkai, su kuriais susipažinsime per projekto veiklas, ir nagrinėsime jų kultūrinį palikimą 


 

Projekto partnerių susitikimai 

Belgijoje 2020 gegužės 11 – 15 dienomis.

Mokiniai gyvens šeimose.

Mokiniai, kurie vyks į Belgiją, prisistato eTwinning erdvėje su savo ir šeimos nuotraukomis, pasisveikina su draugais, parašo apie save.

Per susitikimą vyks šios veiklos:

Ekskursija į Magrite muziejų Belgijoje.

Išvyka su dviračiais į apžvalgos ratą, esantį už 5 km.

2/3 dienas kurs dailės projektą, susiskirstę į 5 grupes. Dalyvaus 24 mokiniai.

Kelionės ir kitos išlaidos bus apmokėtos iš projekto lėšų.

Lietuvoje spalio 5 – 10 dienomis vyks susitikimas.

Atvyksta iš partnerių šalių:

Šalis Mokiniai Mokytojai
Latvija 6 4
Ispanija 4 4
Belgija 4 3Projekto koordinatorių susitikimas

Pirmą vasario savaitę įvyko  Erasmus+ projekto „Little gizes to great artwork“ koordinatorių iš Ispanijos, Latvijos ir mūsų progimnazijos susitikimas Belgijoje, de Escole fondamentale autonome LA CROIX-Scaile de Gedinne pradinėje mokykloje. 

Susitikimas vyko dvi dienas. Per jas aptartas projekto vykdymo planas, suderintos mokinių susitikimų datos, mokinių veiklos, gyvenimo sąlygos per susitikimą Belgijoje. Atvykę mokiniai gyvens vietinių mokinių tėvų šeimose po du atvykusiuosius.

Mokinių ir mokytojų susitikimai vyks:

  1. Belgijoje 2020 m. gegužės 11 – 15 dienomis.
  2. Lietuvoje 2020 m. spalio 5 – 10 dienomis.
  3. Latvijoje 2021 m. sausio 25 – 30 dienomis.
  4. Ispanijoje 2021 m. balandžio 19  – 24 dienomis.

Antros dienos popietę mokykloje apsilankė p. Perazze, dviejų apskričių mokyklų kuratorius iš Briuselio. Jis buvo supažindintas su projektu, jo veiklomis, viešinimu. Svečias papasakojo apie mokyklas Belgijoje. Jos yra priešmokyklinio, pradinio ir aukštesniojo ugdymo. 50% yra katalikiškos mokyklos, 40% miesto ir 10% savarankiškų mokyklų. Tokio tipo mokykloje mes ir lankėmės. Joje mokyklos direktorius valdo lėšas: moka atlyginimus, perka mokyklai reikalingas priemones ir daiktus. Miesto tipo mokyklas valdo miesto meras. Visas jas finansuoja vyriausybė. P. Perazze pakvietė apsilankyti jo biure Briuselyje per mokinių susitikimą Belgijoje.

Projekto koordinatorė progimnazijoje D. Raudienė


Erasmus+ „Little gazes to great artwork“ („Mažais žingsneliais į didelį meną“)

Projekte Erasmus+ „Little gazes to great artwork“ („Mažais žingsneliais į didelį meną“) dalyvauja 4 Europos šalys: Belgija, Latvija, Lietuva ir Ispanija. Šiais mokslo metais per projekto veiklas bus nagrinėjamos minėtų šalių dailininkų (E.Patmalniece, R. Magritte, A. Gaudí ir M. K. Čiurlionio) biografijos ir kultūrinis palikimas. Planuojamos trys mokinių ir vadovaujančių projekto veikloms mokytojų išvykos-susitikimai. Vienas projekto partnerių susitikimas įvyks „Atžalyno“ progimnazijoje. Darbo grupės bus įtrauktos į veiklas. Mokiniai iš kitų šalių apsigyvens mūsų progimnazijos mokinių šeimose. Projektui skirta daugiau negu 19 000 eurų. Erasmus+ projektas pristatytas progimnazijos pradinių klasių bendruomenei: mokiniams, tėvams, mokytojams. Pagal projekto darbo planą atliktas pradinių klasių bendruomenės anketavimas.

Rugsėjo mėnesį pradinių klasių mokiniai kūrė projekto logotipą. 4 logotipai (po vieną iš kiekvienos šalies) buvo pristatyti partnerių susitikime, kuris vyko spalio 14 – 18 dienomis Josep Maslans pradinėje mokykloje Ispanijoje. Geriausiu logotipu buvo pripažintas belgų sukurtas logotipas, kuris ir papuoš mūsų projektą. Susitikimo metu vyko projekto partnerių mokymai. Pirmą dieną mūsų progimnazija pristatė eTwinning projektą, jo galimybes, Twinspace erdvę. Partneriai buvo supažindinti, kaip įsijungti į projekto veiklas, susirasti partnerius, kokius įrankius gali naudoti šioje programoje. Antrą dieną kolegė iš Latvijos vedė praktinius užsiėmimus. Ši veikla yra įtraukta į Erasmus+ projektą ir buvo vienas iš prioritetų gaunant EU finansavimą. Kitas dvi dienas nagrinėjome projekto veiklos planą ir būdus jį įgyvendinti. Vakarais susipažinome su Velbona ir aplinkiniais miesteliais.

Projekto koordinatorė progimnazijoje pradinių klasių anglų kalbos mokytoja metodinikė Danutė Raudienė 

 

 

Lankytojų skaitiklis