• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Lietuvių kalbos ir informacinių technologijų projektas „Lietuvių kalbos tarmės“

Tris savaites mes, 6a klasės mokiniai, vykdėme projektą „Bendrinė kalba ir tarmės“. Susiskirstę į keturias grupes, dirbdami po pamokų skaitykloje arba namuose, parengėme pasirinktų tarmių ir patarmių pristatymus. Mūsų užduotis buvo pateikti tarmių žemėlapį, išvardinti pasirinktos tarmės žodžių tarimo ypatybes, pateikti tik tai tarmei būdingų žodžių ir surasti arba parengti tarmiškai kalbančio žmogaus vaizdo įrašą.  

Paruoštą medžiagą reikėjo gražiai apipavidalinti ir perkelti į skaidres. Dirbdami sužinojome, kodėl mūsų tarmė vadinasi žemaičių, kad ji turi net tris patarmes, kad aukštaičių tarmė patarmių turi žymiai daugiau, nes ji užima didesniąją Lietuvos dalį. Įdomu buvo išmokti tarmiškų ir net naujų tarptautinių žodžių.

Dėkojame informacinių technologijų mokytojai S. Kazokevičienei, skaityklos bibliotekininkei D. Krauzienei ir tėveliams, padėjusiems mums parengti šį projektą.

Urtė Mitkutė, Emilija Alkauskaitė ir Milena Kūgytė, 6a klasės mokinės

 

Lankytojų skaitiklis