• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Mūsų trumpa istorija apie kosmosą eTwinning tarptautiniame projekte

Kiek mums rūpi kosmoso tema mūsų asmeninėje kasdienybėje? Štai tokiomis mintimis 6c klasės mokiniai buvo pakviesti pasidalinti tarptautiniame eTwinning projekte „Our Short Story”.

Šį kartą mūsų istorijos temos pavadinimas buvo pačių projeto dalyvių pasirinktas – tai „Kosmosas”. Taigi, keturių šalių – Turkijos, Bulgarijos, Rumunijos ir Lietuvos – projekto dalyviai turėjo sukurti savo trumpas istorijas vienai bendrai – kosminei istorijai. O tai reiškia, kad vieniems dalyviams reikėjo parašyti pirmą skyrių, po jų rašė kiti ir t.t. Vadinasi, ta istorija turėjo būti vientisa, nors ją kūrė keturių šalių mokiniai. Ir tai dar ne viskas – reikėjo sukurti po iliustraciją kiekvienam skyriui. Pavyzdžiui, lietuviai turėjo nupiešti iliustraciją rumunų sukurtam šios istorijos skyriui. Be to, dar teko sugalvoti logotipą, kuo tiksliau apibūdinantį šio projekto išskirtinumą. Ir, pasirodo, laimėjo mūsų 6c klasės mokinio Vykinto Gaudiešiaus sumanytas logotipas!

Šio projekto metu labai mielai mums talkino dailės-technologijų mokytoja Jadvyga Martinkienė ir IT mokytoja Liana Liubienė. Kuriant video filmuką apie mokyklą, buvo panaudotos pačių mokinių nuotraukos, fotografuotos mobiliais telefonais.

Manau, kad mokiniams nebuvo „kosmosas” kurti istoriją apie kosmosą. Džiaugiuosi savo mokiniais, dalyvavusiais šiame kūrybiniame projekte. Įsitikinau, kad jų angliškų žodžių žodynas yra tikrai gausus, kad jie labai kūrybingi, moka dirbti komandoje, bendrauti, dalintis savo asmenine patirtimi su kitais projekte dalyvavusiais bedraamžiais. 

Anglų kalbos vyr. mokytoja Kristina Bagužienė

 

Lankytojų skaitiklis