• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Paroda „Dialogas“

VDA juvelyrikos ir skulptūros katedros studentai bendradarbiaudami su Telšių „Atžalyno" progimnazijos 8a ir 8c klasių mokiniais bei dailės mokytoja Ligita Kaziukone prieš Kalėdas progimnazijoje pristatė projektą „Dialogas". 

Jie kartu beveik du mėnesius kūrė ir pristatė keletą skulptūrinių grupių, kuriose matomos įvairios dialogų formos. Tai paprastas, konfliktiškas, draugiškas, atsiribojantis, bejausmis dialogas; dialogas su pačiu savimi, su Dievu, su daiktais ir kt. Tai studentų bei progimnazijos mokinių bendrų idėjų gaminiai. Kūrėjai kartu studijavo eskizų formas bei išraiškos būdus, o įgyvendinti šias idėjas  ėjo į VDA dirbtuves. Ten jie drauge liejo formas, jas formavo ir tobulino. Skulptūrines grupes galima pamatyti mokyklos I aukšto ekspoziciniame kampe.

Šiomis dienomis yra ypač opi vienišumo problema, į kurią atkreipti dėmesį kviečia tarpdisciplininio projekto dalyviai. Žmonės gyvena virtualioje erdvėje, todėl trūksta verbalaus bendravimo. Šie kūriniai skatina dialogą, parodo įvairias jo formas. Dialogą tarp nepažįstamų ar net ir gerų draugų, kurie buvo praradę bendravimo žaismingumą. Mokiniai ir studentai tikrai patyrė daug jausmų, nuotykių, potyrių, dialogų formų.

Dialogas savo tematika, menine kalba ir darbų įvairove kviečia žiūrovą išeiti iš standartinio dialogo supratimo.

Parodėlė veiks iki sausio mėnesio.

Dailės mokytoja Ligita Kaziukonė

 

Lankytojų skaitiklis