• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Paminėjome Tarptautinę vaikų knygos dieną

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena. Progimnazijos administracija, bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė ir pradinių klasių mokytojos surengė vaikams Pasakų dieną. Pirmų klasių mokiniams H. K. Anderseno pasakas skaitė pavaduotoja ugdymui V. Svotienė; socialinė pedagogė L. Kuzminskytė; psichologė R. Mickuvienė.

Kitose pradinėse klasėse skaitė mokytojos bei mokiniai. Vėliau vaikai žiūrėjo filmą apie H. K. Anderseną ir atsakinėjo į klausimus. Geriausias žinias apie pasakininką parodę mokiniai buvo apdovanoti direktoriaus padėkos raštais. Po to vaikai kūrė perskaitytos pasakos iliustracijas ir pakabino ant klasės durų. Pradinukų fojė buvo paruoštas stendas apie H. K. Anderseną, bibliotekoje surengta H. K. Anderseno knygų paroda.

Prasmingai ir gražiai Tarptautinę vaikų knygos dieną paminėjo ir 5a klasės mokiniai. Pamoką, skirtą knygai, jie pradėjo antro aukšto koridoriuje prie skaityklos bibliotekininkės Dalios Krauzienės paruošto stendo. Perskaitę šiai progai dailininko ir vaikų knygų autoriaus Kęstučio Kasparavičiaus nupieštą plakatą ir parašytą laišką-kreipimąsi „Knygos padeda neskubėti“, mokiniai susimąstė, kokią vietą jų gyvenime užima knyga. Po to pamoka buvo tęsiama progimnazijos skaitykloje, kurioje vaikai rašė apie gražiausias akimirkas, praleistas su knyga, žiūrėjo ir aptarė skaidres apie skaitymo vertę.

Progimnazijos bibliotekininkė A. Vaičiulienė ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja A. Arlauskienė

 

Lankytojų skaitiklis