• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Julija – respublikinio konkurso „LABAS 2019“ 2-os vietos laimėtoja

Balandžio mėnesį jau penkioliktą kartą Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje buvo organizuotas respublikinis vieno kūrinio konkursas „LABAS“. Jo tikslai – skatinti mokinių estetinę meninę veiklą, kūrybinę iniciatyvą, lavinti ir realizuoti kūrybiškumą, padėti atsiskleisti jų gabumams. 

Konkurso geografija buvo labai plati. Jame dalyvavo 5-12 klasių mokiniai iš Alytaus, Biržų, Kauno, Klaipėdos, Kretingos, Molėtų, Palangos, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Trakų, Zarasų ir kitų miestų progimnazijų bei gimnazijų. Konkursui buvo atsiųsti 85 kūriniai iš 37 mokyklų. Užkoduotus eilėraščius ir prozos kūrinius nuoširdžiai vertino komisija, kurią sudarė dabartiniai Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokiniai ir buvusios mokinės, aktyvios ankstesnių metų konkurso „LABAS“ dalyvės, dabar jau įvairių sričių specialistės.

Baigiamajame renginyje – jaunųjų kūrėjų apdovanojimo šventėje – paaiškėjo, kad 5-8 klasių mokinių grupėje už labai gerą eilėraštį 2-os vietos laimėtoja tapo mūsų progimnazijos septintokė Julija Mažonaitė. Vertinimo komisijos nariai išsakė savo įžvalgas apie konkurso dalyvių kūryboje dominavusias temas ir vertybes, aptarė kūrinių stilių ir idėjas. Įteikę apdovanojimus nugalėtojams, konkurso organizatoriai jaunuosius kūrėjus ir jų mokytojus pakvietė į kelionę po gimnaziją. Svečiai ne tik susipažino su įvairiomis mokyklos erdvėmis, bet ir atliko užduotis, susijusias su Žemaitijos vietovardžiais, žymiais jos žmonėmis, žemaičių tarmės žodžiais. Paskui gimnazijos salėje vyko nuoširdus pokalbis apie kūrybą, kuriančių žmonių vietą šiuolaikiniame, informacinių technologijų kupiname pasaulyje.

Anot konkurso organizatorės, minėtos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos ekspertės A. Baublienės, „be galo džiugu, jog dar yra kuriančių vaikų, kad jie žino, koks gražus lietuvišku žodžiu prakalbintas pasaulis, nes žodis visas tylas sudaužo...“

Nuoširdžiai dėkoju Julijos tėveliams Daivai ir Rolandui, padėjusiems nuvykti į konkurso „LABAS 2019“ nugalėtojų apdovanojimo šventę.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja J. Šliažienė

 

Lankytojų skaitiklis