Respublikinio konkurso „Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji paveikslai“ pirmosios vietos ir nominacijos laimėtojai

2019 metais surengtas jau septintasis  respublikinis konkursas moksleiviams „Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji Biblijos paveikslai“.

Konkursą organizuoja Lietuvos Biblijos draugija ir Lietuvos katechetikos centras, bendradarbiaudami su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti mokinius atpažinti ir pažinti bendražmogiškas, krikščioniškas vertybes, analizuojant Šventąjį Raštą. Šių metų konkurso tema „Lyderystė: pagal Dievo valią ar pataikaujant sau“. Dalyviai, perskaitę ir išdiskutavę pateiktas ar pasirinktas Šventojo Rašto ištraukas, pasirenka vieną ir pavaizduoja ją „Gyvuoju paveikslu“ užfiksuodami nuotraukoje. Šiemet organizatoriai sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus. 5 – 8 klasių mokiniai konkursui pateikė virš 80 nuotraukų. Džiugu, kad kiekvienais metais mūsų progimnazijos mokinių „Gyvųjų paveikslų“ nuotraukos yra atrenkamos į finalą ir pelnomos prizinės vietos bei nominacijos. Su septintokais, pirmosios vietos laimėtojais, pagal pasirinktą vertybę „Lyderis nepasiduoda masių įtakai“ išnagrinėjome Šventojo Rašto ištrauką „Laivas sausumoje“ (Pradžios 6,12-14.17-18.22). Mokiniams patiko istorija apie Nojaus laivą. Šioje istorijoje Dievo siųstas tvanas yra kaip ženklas, kuris mums primena Dievo požiūrį į nuodėmę, kad pamatytume, kas yra negerai ir ką reikia taisyti. Šias laikais visuomenė elgiasi panašiai: gamta niokojama, žmonių santykiai pagrįsti išskaičiavimu, pavydu. Blogis klesti pasėdamas abejingumą žmonių širdyse. Mes manome, kad gali būti ir kitaip. Reikia sekti Nojaus pavyzdžiu, turėti drąsos elgtis kitaip. Paveiksle pavaizdavome „Nojaus laivą“ atvirą visiems, į jį yra kviečiami visi, tik nebūkime abejingi tikėjimui, sau, savo aplinkai. Ši nuotrauka pelnė pirmąją vietą respublikoje. Dar viena „Gyvųjų paveikslų“ nuotrauka, kurią sukūrėme su aštuntokais, pelnė nominaciją „Už lakoniškai ir aiškiai išreikštą mintį“. Joje pavaizdavome lyderio ir jo komandos augimą. Drąsa ir iššūkis yra stovėti priekyje ir kviesti sekti paskui save. Lyderis įkvepia savo pasekėjus kilnaus tikslo siekimui, rodo kelią į Dievo namus, ugdo pasitikėjimą ir augina komandą mažais žingsneliais.

Apdovanojimų ceremonija vyko Vilniuje, Keistuolių teatre. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, laureatai – simbolinėmis dovanėlėmis. Didžiulį įspūdį paliko padovanotas spektaklis „Eglė žalčių karalienė“, kurį vaidino Keistuolių teatro aktoriai.

Džiugu, kad šis konkursas yra puikus būdas suburti mokinius bendram siekiui kūrybingai ir įdomiai atskleisti Šventojo Rašto išmintį ir grožį.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui, tikybos mokytoja metodininkė Jadvyga Dapšienė