• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Telšių „Atžalyno“ progimnazijos mokytojų dalykinė stažuotė Kauno Panemunės mokykloje

Telšių „Atžalyno“ progimnazija siekia būti šiuolaikiška, besimokanti, atvira kaitai, nuolat tobulėjanti ugdymo(si) įstaiga, viena iš svarbiausių vertybių laikanti mokymąsi vieniems iš kitų, bendravimą ir bendradarbiavimą. Progimnazija dalyvauja ES projekte „Bendrojo ugdymo mokytojų bendrųjų ir dalykinių kompetencijų tobulinimas“, kurį vyko Ugdymo plėtotės centras.

Sausio pabaigoje mokytojos Irena Bugelienė ir Irma Klaišytė stažavosi Kauno Panemunės pradinėje mokykloje, iš kurios parsivežė ne tik neišdildomų įspūdžių, bet pasisėmė bei dalijosi gerąja pedagogine patirtimi. Stažuotės metu mokytojos atvirose pamokose stebėjo integruoto mokymo(si) priemonių taikymą, įsitikino gausiai naudojamų skaitmeninių mokymo(si) priemonių nauda, susipažino su edukacinėmis aplinkomis, kurios motyvuoja ir ugdo estetinį lavinimą, skatina kūrybiškumą. Mokyklos vadovai noriai pristatė mokyklos ugdymo(si) filosofiją. Sėkmingą vaikų ugdymo(si) ir mokymo(si) motyvaciją lemia ne tik įvairių metodų taikymas, puikūs, žinias šiuolaikiškai gebantys perduoti pedagogai, bet ir tam pritaikytos aplinkos. Pasitikrinome, kad dirbame panašiais metodais, tik labai skirtingomis darbo sąlygomis.

Kauno Panemunės pradinė mokykla įsikūrusi buvusio vaikų darželio patalpose, atnaujinta ir renovuota, papildomai pastatytas trečias aukštas, palėpė. Būtent čia gražiausios ir įspūdingiausios erdvės, įsikūrusi biblioteka, dailės kabinetas. Žavi ne tik erdvios klasės, kuriose telpa ir suolai, ir žaidimų kampai, ir mini virtuvėlės su praustuvėmis, ir spintos, kur vaikai laiko kombinezonus. Mat dvi pertraukos yra ilgesnės ir skirtos pabūti lauke bet kokiu oru. Čia kiekvienoje klasėje pačios naujausios interaktyvios lentos, kompiuteriai, yra planšečių komplektas, nes mokytoja Natalija domisi programavimu ir šito moko vaikus.
Į ugdymo procesą ypač aktyviai įtraukiami mokinių tėveliai. Jie dalyvauja sporto šventėse, išvykose, puošia mokyklos aplinkas.
Mokyklos direktorė pristatė mokyklos kiemo rekonstrukcijos vizijas ir planus. Čia vaikai užsiims daržininkyste,  galės džiaugtis fontanu, paišdykauti gyvatvorės labirinte. Tikimės sugrįžti į šią mokyklą po trejų metų, pavasarį, kad galėtume pasidžiaugti įgyvendintomis kiemo rekonstrukcijos idėjomis.

Grįžome pasisėmusios naujų idėjų, užmezgusios ryšius su tikrai įdomia ir profesionalia pedagogų komanda.  Manome, kad dalykinės stažuotės – galimybė tobulėti profesinėje veikloje.

Telšių „Atžalyno“ progimnazijos mokytoja metodininkė Irma Klaišytė

 

Lankytojų skaitiklis