• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Konkursas – šventė „Dainiuokēm ėr rokoukemies žemaitėškā“

Šių metų lapkričio 30 dieną Eigirdžiuose įvyko Lietuvos valstybės šimtmečiui skirtas rajoninis konkursas „Dainiuokēm ėr rokoukemies žemaittėškā“. Bendruomenės namuose skambėjo žemaitiškos dainos ir tarmiškai skaitomi tekstai. 

Šiame renginyje dalyvavo nemažas būrys mūsų progimnazijos mokinių. Sėkmė lydėjo net keturis mokyklos skaitovus. 5 – 8 klasių grupėje trečiąją vietą užėmė 6c klasės mokiniai Patricija Girkontaitė ir Jokūbas Beržinis. Antroji vieta buvo skirta 8b klasės mokinei Ignei Druskinytei. Mažųjų grupėje nugalėtoja tapo antrokė Akvilė Nekrašiūtė. 

Tokie renginiai skatina žemaičių tarmės vartojimą, jos autentiškumo puoselėjimą. Juk būti žemaičiu – jėga!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja D. Eirošienė

 

Lankytojų skaitiklis