• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Žemaitijos metų paminėjimas

Kovo mėnesį visas klasės valandėles skyrėme Žemaitijos metams paminėti. Per pirmąją grupelėmis pristatėme miestus: Skuodą, Plungę, Kretingą, Varnius (tiesa, Varniuose gruodžio mėnesį mes buvome apsilankę). Po to skaitėme žemaitiškus eilėraščius, žemaitiškus žodžius „vertėme“ į lietuvių kalbą. Sekėsi nelabai gerai. Valandėlės pabaigoje pasivaišinome kąstiniu ir bulvėmis.

Per antrąją valandėlę „keliavome“ po Telšius. Smagu buvo sėdėti klasėje ir ekrane matyti savo miestą. Su istorijos mokytoja V. Savickiene apsilankėme mūsų mokyklos istorijos muziejuje.

Per trečiąją klasės valandėlę auklėtoja papasakojo apie vyskupą Motiejų Valančių. Aptarėme jo gyvenimą, nuveiktus darbus, susipažinome su Valančiaus bendražygiais, knygomis, kurias jis parašė. Vieningai sutarėme, kad be vyskupo M. Valančiaus gal net ir Lietuvos nebūtų!

Kovo 31 dieną, tiesa, ne visi apsilankėme „Alkos“ muziejuje. Jame matėme daug įdomių dalykų: šarvų, senoviškų litų, mokyklos priemonių. Paskui sprendėme užduotis. Mums ten labai patiko.

Na, o per Tarptautinę vaikų knygos dieną skaitėme vyskupo M.Valančiaus „Mikę melagėlį“. Mikė visiems meluodavo, dėl to kritinėje situacijoje jam niekas nepadėjo. Geriau nemeluoti.

Štai taip mes paminėjome Žemaitijos metus.

5b klasės mokiniai Gabija Jonauskytė, Kornelija Noreikaitė, Elijus Kniuras, Gabriel Marijus Slipčenko, klasės vadovė Marytė Beinorienė
 

Lankytojų skaitiklis