• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Telšių „Atžalyno“ progimnazijoje

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tradicijos tęsiasi. Šiemet lapkričio 13 – 19 dienomis prieblandoje,  balsu skaitydami Mauri Kuno „Lobių salą“, įkvėpėme gyvybės suomių literatūrai ir kartu paskelbėme unikaliausią skaitymo balsu manifestą. Šiemet Suomija mini šimtąsias nepriklausomybės metines ir šia proga šiaurės šalių bibliotekų savaitė išskirtinį dėmesį skiria suomių literatūrai.

„Lobių sala“ – tai nuotaikingas garsios Roberto Luiso Styvensono istorijos apie jūrų piratus perpasakojimas. Mauris Kunas humoristiškai pažvelgia į istoriją apie lobių ieškotojus. Šių metų tema – salos. Perskaitę kūrinį, supratome, kad šiaurės šalių bibliotekų savaitė pasitelkė literatūrą pažinti šiaurės salas fizine prasme ir drauge pajusti simbolinę jų galią išreikšti tokius jausmus kaip bendrystė ir atskirtis.

Mokiniai dėkingi skaitinius organizavusiems direktoriaus pavaduotojai ugdymui J.Dapšienei, istorijos ir etikos mokytojai V. Savickienei  ir skaityklos darbuotojai D. Krauzienei.

Būrelio „Bendraminčių“ narės Kornelija Noreikaitė, Kornelija Niuniavaitė, Gabija Jonauskytė

 

Lankytojų skaitiklis