• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Užgavėnių linksmybės

Vasario 13 dieną mūsų progimnazijoje buvo švenčiamos Užgavėnės. Tai viena svarbesnių žiemos švenčių, simbolizuojanti žiemos išvarymą, norint greičiau prisišaukti pavasarį. Jos organizatoriai šiais mokslo metais buvo septintokai ir jų klasių vadovai (G. Vaitkaitis, J. Šliažienė ir L. Trepkevičienė). 

Nuo pat ankstaus ryto mokykloje ėmė šurmuliuoti persirengėliai: ir pradinių klasių mokinukai, ir vyresnieji. Nemažas jų būrys linksmai pasitiko visus – mokinius, jų tėvelius ir mokytojus – ateinančius į mokyklą. Po trijų pamokų „čigonės“, „raganos“, „daktarės“, „žydai“, „žydelkos“, „velniai“, „giltinės“ sugužėjo į mokytojų kambarį, kuriame kartu su mokytojais varė žiemą, kvietė pavasarį, spėjo ateitį, linksmai žaidė ir šoko. Visus susirinkusius labai nudžiugino net iš tolimosios Gruzijos atvykęs „vyrų vokalinis ansamblis“, kuris padovanojo savo nuotaikingą dainą. Pasibaigus keturioms pamokoms linksmybės tęsėsi progimnazijos stadione, kuriame įvyko lemiama Lašininio ir Kanapinio kova bei buvo sudeginta Morė – blogio, nelaimių ir visiems įkyrėjusios žiemos simbolis!

Nuo senų laikų visoje Žemaitijoje Užgavėnės – tarp didžiausių metų švenčių. Džiugu, kad šios linksmybės yra tapusios gražia mūsų progimnazijos tradicija. 

7b klasės vadovė J. Šliažienė

 

 

Lankytojų skaitiklis