• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Nacionalinis diktantas 2018

Kovo 2 dieną mūsų progimnazijoje, kaip ir daugelyje Lietuvos mokyklų, bibliotekų, savivaldybių, įmonių bei organizacijų, buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti mus didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.Nacionalinis diktantas organizuotas vienuoliktą kartą.

Šiame konkurse dalyvavo 40 mūsų mokyklos mokinių ir dvi mamos – Jūratė Beržinienė ir Vilma Druskinienė. Jie rašė vienuolio pranciškono, Vilniaus Bernardinų bažnyčios kunigo Juliaus Sasnausko tekstą „Vienkartinumas“, kuris buvo labai prasmingas ir pakankamai sudėtingas. Tekste – daug žodžių, kuriuos reikėjo rašyti su nosinėmis raidėmis ar didžiąja raide iš pagarbos. Sudėtingos būta ir sakinių skyrybos. Nepaisydami minėtų sunkumų ir rašydami Nacionalinį diktantą, mokiniai ir mamos įrodė, kokia svarbi jiems yra gimtoji kalba, dėl kurios taip ilgai kovojo mūsų protėviai.

Nuoširdžiai dėkojame bibliotekos vedėjai Aušrai Vaičiulienei ir direktoriui Vytautui Vaitkui, kurie padėjo organizuoti bei vykdyti šį konkursą.

Lietuvių kalbos mokytojų metodinė grupė

 

Lankytojų skaitiklis