• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Sveikatos stiprinimas  ugdant judėjimo džiaugsmą

Jau seniai įrodyta, kad judėjimas yra vienas iš svarbiausių faktorių, įtakojančių žmogaus sveikatos būklę. Fizinis aktyvumas teigiamai veikia  ne tik nuotaiką, gerina išvaizdą, laikyseną, bet ir mažina nutukimą, lėtinių ligų (širdies kraujagyslių) atsiradimo riziką. Vaikams yra rekomenduojama ne mažiau kaip 60 min. per dieną aktyviai praleisti lauke užsiimant įvairia malonumą teikiančia fizine veikla.  

Siekiant  progimnazijoje stiprinti vaikų motyvaciją aktyviai judėti, nuolat ieškoma naujų būdų kaip padidinti jų aktyvumo galimybes, todėl „Atžalyno“ progimnazijos bendruomenė jungiasi į įvairias  judėjimą skatinančias akcijas, veiklas.

Rugsėjo 23 d. Telšių „Atžalyno“ progimnazijos 2 komandos (vadovai L. Jankauskienė ir VSPS A. Matulevičienė) atstovavo mokyklą ir dalyvavo kredito unijos „Germanto lobis“ organizuojamoje bėgimo šventėje „Judėkime kartu 2017“, kurioje komandos 2,5 km estafetinėje bėgimo rungtyje parodė pakankamai gerus rezultatus. Du mūsų progimnazijos mokiniai (N. Banytė 6b, E. Kud  8b) buvo apdovanoti medaliais individualioje bėgimo rungtyje. Taip pat rugsėjo 29 d. prisijungėme prie Europos sporto savaitės „BeActive“ renginių maratono. Vyko rytinė mankšta lauke kartu Telšių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialiste A. Matulevičiene, Telšių „Atžalyno“ progimnazijos 8 klasių savanoriais, 1-4 klasių mokiniais bei pradinių klasių mokytojomis. Kai kurie dalyviai už aktyvumą buvo apdovanoti „BeActive“ dovanėlėmis. Spalio mėn. progimnazija nusprendė prisijungti ir prie SMLPC organizuojamos akcijos „Apibėk mokyklą“, todėl bendruomenė toliau aktyviai judės ir stiprins savo fizinę sveikatą.

VSPS A. Matulevičienė

 

Lankytojų skaitiklis